Kyjev obvinil Moskvu, že dodáva zbrane separatistom

ukrajina
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Moskva naďalej posiela proruským povstalcom na východe Ukrajiny ťažké zbrane a inú vojenskú techniku. Uviedol to hovorca ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Andrij Lysenko.

Ukrajinská armáda zároveň informovala, že jej pozície sa v noci z piatka na sobotu stali terčom paľby z ruského územia.

“Ruská federácia stále dodáva separatistom ťažké zbrane a ďalšiu výzbroj,” uviedol Lysenko.

Ostreľovanie ukrajinského územia

Ukrajinský minister zahraničia Pavlo Klimkin v sobotu obvinil Rusko z vojenskej agresie, ktorej sa malo dopustiť ostreľovaním ukrajinského územia. Podľa informácie ukrajinskej armády pálili batérie umiestnené na ruskej strane hraníc proti ukrajinským cieľom z raketometov Grad a mínometov.

Ciele paľby neupresnil

Klimklin na tlačovej konferencii v Kyjeve prehlásil, že podľa medzinárodného práva a Charty OSN je streľba na území cudzieho štátu agresiou. Na aké ciele ruská paľba mierila, minister nepovedal.

Viac..  Ivan Štefanec: Jednotné koncovky nabíjačiek sú opäť bližšie

Ruské batérie boli podľa ukrajinských armádnych zdrojov rozmiestnené pri pohraničnej obci Novaja Naďežda v ruskej Rostovskej oblasti. Miesto je vzdialené asi tridsať kilometrov východne od mesta Torez. Neďaleko tohto mesta sa vo štvrtok zrútilo malajziské lietadlo.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …