Na vojenskom stanovišti na Ukrajine sa odpálil samovražedný útočník

atentat
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Samovražedný atentátnik údajne zaútočil autom plným výbušnín na armádne stanovisko v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Oznámil to ukrajinský vojenský analytik Dmytro Tymčuk s odvolaním sa na armádne zdroje. O následkoch útoku, prvej samovražednej akcie od jarného proruského povstania na východe Ukrajiny, nie sú zatiaľ žiadne informácie.

Útočník podľa Tymčuka napadol kontrolné postavenie ukrajinskej armády pri obci Kamjanka, ktorá leží južne od Donecka v polovici cesty do prístavu Mariupol. Jeho mikrobus bol plný trhavín, ktoré explodovali. Informáciu neskôr v Kyjeve potvrdil aj hovorca armády “protiteroristickej operácie”.

Útok reakciou

Podľa ukrajinských médií je útok reakciou na postup ukrajinskej armády, ktorá v posledných dňoch utláča oddiely povstalcov v Doneckej aj Luhanskej oblasti. V pondelok vojaci dobyli dôležité miesto Dzeržynsk, ktoré armáda podľa dnešných informácií cez noc “vyčistila” od vzbúrencov.

Viac..  Konferencia o budúcnosti Európy: občania v centre pozornosti

Spravodajský web Cenzor v utorok oznámil, že aj v noci na utorok pokračovalo ostreľovanie pozícii ukrajinskej armády z ruského územia.

Napadnutie z mora

Vôbec prvýkrát vraj boli armádne jednotky napadnuté z mora, keď bolo z ruského plavidla ostreľované ukrajinské bojové postavenie pri pobrežnej obci Novoazovsk východne od Mariupolu.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …