EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Nad Slovenskom kvôli Ukrajine lieta viac lietadiel

Nad Slovenskom kvôli Ukrajine lieta viac lietadiel

lietadlo
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Po leteckej tragédii na Ukrajine už cez nestabilné oblasti nelieta ani jedna letecká spoločnosť. Svoje linky začali okamžite odkláňať a tak sa hustá letecká premávka presunula aj nad slovenské mestá a dediny.

Lietadlá museli zmeniť svoju bežnú letovú dráhu a obchádzajú Ukrajinu. “Je to približne tristo lietadiel, ktoré každý deň musíme odkloniť z uzavretého priestoru. Úzko spolupracujeme s aerolinkami, aby sme lety dopravili do cieľa bezpečne a efektívne,” píše sa v stanovisku press centra Eurocontrolu.

Štátna kasa

Ponad Slovensko momentálne lieta najmenej o šestnásť percent lietadiel viac, ako pred nešťastím. To má pozitívny vplyv na príjmy do štátnej kasy, keďže za prelety musia spoločnosti platiť.

Od Letových prevádzkových služieb, ktoré majú na starosti náš vzdušný priestor, sme preto chceli zistiť, koľko stojí jeden prelet a koľko na zvýšenom množstve lietadiel štát zarobí. Hovorkyňa telefón nedvíhala – poslala len takéto stručné stanovisko emailom. “Ak nárast vydrží, štátny podnik Letových prevádzkových služieb Slovenska si polepší,” píše sa mailom.

Viac..  Branislav Škripek: Stojíme pred otázkou, ako prinavrátiť utečencov naspäť domov, na Blízky východ

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Odporúčame pozrieť

pilot

Veľký nedostatok pilotov v Európe sťažuje predaj súkromných lietadiel

BRATISLAVA – Veľký nedostatok pilotov v odvetví súkromného letectva v Európe sťažuje predaj lietadiel. Vlastníci …