Anna Záborská
Anna Záborská, europoslankyňa. PHOTO: © European Union, 2014

Záborská: Výzvy k násiliu voči skupine ľudí nie je možné tolerovať

Anna Záborská
Anna Záborská, europoslankyňa. PHOTO: © European Union, 2014

Slovenská europoslankyňa Anna Záborská dnes podporila petíciu občanov Novej Bane, ktorí sú znepokojení organizovaním festivalu Gothoom Fest 2014.

“Každý človek má rád iný druh hudby a čo sa páči jednému, nemusí sa páčiť druhému. No spoločnosť, ktorá rešpektuje ľudské práva a garantuje slobodu viery a náboženského presvedčenia nemôže tolerovať verejné výzvy k zabíjaniu kresťanov, židov, alebo aj ateistov pre ich náboženské presvedčenie. A je úplne jedno, či sú takéto výzvy recitované alebo spievané, sprevádzané zvukmi orchestra, dychovky alebo elektrickej gitary,” vyhlásila Anna Záborská.

Podľa Záborskej z textov niektorých piesní účinkujúcich kapiel vyplýva, že na festivale odznejú výzvy na  násilie, namierené na skupinu osôb z dôvodu náboženského presvedčenia jej členov a je preto povinnosťou  orgánov verejnej moci konať. “Je to otázka jasného postoja voči verejnej propagácii násilia,” zdôraznila europoslankyňa.

Viac..  Europoslanec Wiezik: Strieľať medvede nie je riešenie. Treba nastaviť podmienky tak, aby s nami dokázali koexistovať

Text je dodaný klientom, bez redakčnej úpravy.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

klima, oteplovanie

Martin Hojsík:  Europoslanci podporujú požiadavky petície Klíma ťa potrebuje 

V týždni, keď bude Igor Matovič v Bruseli rokovať o Európskom klimatickom cieli, skupina slovenských …