Sandro Gozi: Šetrenie je najväčším nebezpečenstvom EÚ!

sandro gozi
Sandro Gozi. PHOTO: Flickr.

Hlavnou témou talianskeho predsedníctva sa stalo hospodárstvo a podpora rastu. Viacero poslancov hovorilo o väčšej flexibilite, ktorá sa mala týkať hlavne Paktu stability a rastu EÚ. Posledné dni sa ale čoraz viac prejavovalo Európske napätie.

Dočasný komisár Katainen povedal, že flexibilita je nebezpečná a potrebné je pokračovať s reformami. Sandro Gozi, taliansky štátny tajomník pre európske záležitosti hovorí, že najväčšie nebezpečenstvo pre Európu predstavuje myšlienka šetrenia, pretože práve tá viedla k recesii a vysokej miere nezamestnanosti. Nový predseda Komisie, pán Juncker, plánuje čo najlepšie využiť poskytnutú flexibilitu.

Prioritou talianskeho predsedníctva je rozvoj plánu verejných a súkromných investícií s dodatočnými zdrojmi v objeme 300 miliárd eur. Ďalšou prioritou je naštartovanie priemyselnej politiky. Tieto vízie sa netýkajú iba financií, ale aj výroby, vytvárania nových podnikov a pracovných miest.

Viac..  Podľa Krajčího by mohlo prebehnúť druhé kolo celoplošného testovania bez Bratislavy. Dodal, že opatrenia by ešte neuvoľňoval

Viac sa dozviete v priloženom videu: 

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

simecka

Michal Šimečka: Sme ako obyvatelia bytového domu (EÚ), ktorý kompletne vytopilo

Tiež sa strácate v zložitom labyrinte eurovalov, eurobondov, a iných miliardových nástrojov na oživenie ekonomiky …