david martin
David Martin, europoslanec. PHOTO: © European Union 2014

Europoslanec Martin: Dohodu medzi EÚ a USA pochováme, keď nám povie Komisia

david martin
David Martin, europoslanec. PHOTO: © European Union 2014

David Martin, anglický sociálny demokrat, na spoločnom rokovaní europoslancov vyhlásil, že aj napriek tomu, že socialisti hrdo stáli pri zrode nielen myšlienky, ale aj počiatočných rokovaní o voľnej zóne obchodu medzi EÚ a USA, sú pripravení túto dohodu nepodporiť. Urobia tak však len po odmietavom rozhodnutí Európskej komisie.

Osemnásteho júna 2013 boli zahájené rokovania o Dohode o Transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve (TTIP) medzi Európskou úniou (EÚ) a Spojenými štátmi americkými (USA). Táto dohoda by v konečnom dôsledku znamenala hospodársky rast pre obidve krajiny, tvrdia ekonómovia. Priniesla by zrušenie colných poplatkov a iných obchodných obmedzení.  K rokovaciemu stolu boli prizvaní aj zástupcovia podnikateľov, spotrebiteľov, odborov, aj environmentálnych skupín.

Medzi politikmi Únie čoraz častejšie počuť hlasy o dôležitosti ochrany spotrebiteľa a o zabezpečení lepšieho prístupu malým a stredným podnikom k týmto trhom. Reinhard Bütikofer zo Skupiny Zelených však svojich kolegov obviňuje z nekalých úmyslov: “Chcú využiť TTIP na pokútne dosiahnutie sebeckých korporátnych záujmov.”

Pre viac informácií si pozrite priložené video:

Viac..  Ceny domov a bytov v EÚ v prvom kvartáli medziročne stúpli o 6,1 %, na Slovensku je percento nižšie

O tkl

Avatar

Odporúčame pozrieť

miko

Od rozhľadňe pri Cerovej na krásny hrad Korlátko. Výlet, ktorý je krajší vďaka Bruselu

Na severnom okraji CHKO Malé Karpaty, pri obci Cerová, stojí malá, ale veľmi zaujímavá rozhľadňa. …