“Konaj. Reaguj. Rozhoduj.” V čom boli Eurovoľby 2014 iné?

eu parlament
Európsky parlament v Štrasburgu. PHOTO: Flickr.

Pamätáte si ešte grécku študentku Aliki, írsku podnikateľku Trish, či dvoch dánskych návrhárov Jensa a Sedsel? Všetci z nich boli tvárami predvolebnej parlamentnej kampane, počas ktorej sa Európanom snažili vysvetliť, čo pre nich Európa znamená a prečo je dôležité ísť k hlasovacím urnám. 

V parlamentnej kampani sa vám prihovárali rôzni ľudia, grécka študentka Aliki, írska podnikateľka Trish, dánske návrhárske duo Jens a Sedsel, slovenská robotníčka Magdaléna, španielsky dôchodca Ricardo, farmár Tom z Belgicka, rakúsky pár Wegene a Rudi a Litovka Dina so svojou rodinou. V krátkych videách nám vysvetľovali, čo pre nich Európska únia znamená a prečo pôjdu voliť.

Predvolebná kampaň so sloganom “Konaj. Reaguj. Rozhoduj.” sa zameriavala na aktuálne otázky, ako napríklad ekonomiku, zamestnanosť či rozpočet a zdôrazňovala dôležitosť volieb, v ktorých si Európania vyberajú svojich zástupcov a tým aj svoju budúcnosť.

Viac..  Podľa SaS je ísť protestovať napriek zákazu zhromažďovania pošliapavaním odkazu Novembra

Prečo to bolo tentoraz iné?

Výsledky volieb boli po prvý krát zohľadnené pri výbere nového predsedu Európskej komisie. Jean-Claude Juncker bol tak nominovaný Európskou radou (hlavy členských štátov) a následne zvolený poslancami Európskeho parlamentu.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europsky parlament

Tento týždeň v Európskom parlamente: koronavírus, rozpočet, právny štát

Tento týždeň čakajú europoslancov schôdze výborov aj plenárne zasadanie. Venovať sa budú koronakríze, rozpočtu a …