Ukrajinská armáda dobyla ďalšie mesto

ukrajina
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Ukrajinská armáda získala pod kontrolu mesto Avdijivka v Doneckej oblasti. V priebehu jedného dňa pri stretoch na východe Ukrajiny zahynulo 19 ľudí. Ukrajinský prezident Porošenko požiadal Bielorusko, aby usporiadalo mierové rozhovory s Ruskom a zástupcami OBSE.

Ukrajinskí vojaci oslobodili mesto Avdijivka od proruských povstalcov v Doneckej oblasti. Pokračujú v útoku na mesto Pervomajsk v Luhanskej oblasti.

Armáda vo svojom komuniké predpovedala, že sa separatisti vyhnú obkľúčeniu a udržia si kontrolu nad časťou hranice s Ruskom, odkiaľ sú podľa Kyjeva zásobovaní zbraňami a muníciou.

Podľa agentúry ITAR-TASS zomrelo za 24 hodín devätnásť ľudí, 31 je zranených. V Berestove zranil výbuch míny sedem ľudí vrátane troch detí. Boje na Ukrajine si vyžiadali ďalšie obete z radu civilistov.  

Všetci v kritickom stave

“Najmladšie dieťa má rok a dva mesiace. Všetci ostatní sú vo vážnom stave. Našťastie nikto nezomrel,” citovala agentúra Interfax vyhlásenie oblastnej správy.

Poradca ministra vnútra Anton Heraščenko uviedol, že najhoršie je na tom práve najmladšie dieťa, ktoré sa nešťastnou náhodou ocitlo na dvore, kde medzi hrajúcimi sa deťmi vybuchol granát.

Viac..  Občanov EÚ znepokojuje rast životných nákladov, boja sa aj rozšírenia vojny

Rokovanie s Ruskom

Ukrajinský prezident Petro Porošenko požiadal Alexandra Lukašenka z Bieloruska o pomoc s usporiadaním schôdzky so zástupcami Ruska.

V hlavnom meste Bieloruska v Minsku sa má rokovať o prepustení zajatcov proruských separatistov a zaistení prístupu medzinárodných expertov na miesto, kde dopadol malajzijský boeing. Američania tvrdia, že lietadlo zostrelili povstalci omylom.  

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Multiinštitucionálna platforma EÚ pre koordináciu darcov na podporu Ukrajiny začala činnosť

Tento týždeň začala svoju činnosť Multiinštitucionálna platforma pre koordináciu darcov na podporu procesu opráv, obnovy …

Consent choices