Strašný hladomor v Somálsku! Európska komisia hľadá pre krajinu peniaze

Somálska žena s dieťaťom
PHOTO: Flickr.

Komisárka pre Medzinárodnú spoluprácu a humanitárnu pomoc navrhla 10 miliónov € pre pomoc Somálsku. K príspevku hľadá aj iných partnerov.

Komisia sa rozhodla poslať Somálsku ďalšie peniaze po júlovom zhoršení situácie, kedy nedostatočný dážď a vojenské konflikty dohnali takmer 3 milióny ľudí k hladomoru. Komisárka Georgieva požiadala o spoluprácu OSN a iné mimovládne organizácie, čo by malo Somálčanom priniesť jedlo, vodu, zdravotné potreby a prístrešie v sume takmer 50 miliónov.

„Somálsko pustošia veľké suchoty, spájajúc vojenské konflikty a extrémna chudoba. Čoraz viac rodín je bez jedla, mnohé utekajú z domovov pred konfliktami. Potrebujú pomoc medzinárodnej humanitárnej asistencie, aby sa situácia ešte nezhoršila, ako tomu bolo v roku 2011. Vtedy sa  Somálskom prehnala katastrofa. Európa je aktívna, hľadáme ďalších darcov, aby sa k nám pripojili aj iní predtým, než bude neskoro,“ povedala komisárka.

Viac..  Bratislavský kraj od zajtra sprísňuje opatrenia! Svadby budú povolené len pre maximálne 30 ôsob

Krajinu neprestajne sužujú suchoty už štyri roky. V južnej a strednej časti sa neobjavili dostatočné dažde. Z 3 miliónov humanitárne nezaistených ľudí je 200 000 detí vo veku ani nie piatich rokov. 1 milión Somálčanov utieklo zo svojich domovom pre nebezpečné podmienky.

O mve

Avatar

Odporúčame pozrieť

Yemen

Najnebezpečnejšími krajinami pre Slovákov sú Irak, Sýria, Líbya, Jemen a Somálsko

BRATISLAVA – Najnebezpečnejšími krajinami pre Slovákov sú Irak, Sýria, Líbya, Jemen a Somálsko. Informoval o …