Domov / ĽUDIA / Komisia posiela do Pakistanu a Afganistanu 3 milióny EUR na obnovu po záplavách

Komisia posiela do Pakistanu a Afganistanu 3 milióny EUR na obnovu po záplavách

humanitárna pomoc
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Európska komisia poslala ďalšie finančné prostriedky vo výške troch miliónov eur do Afganistanu. Tieto peniaze sú určené na pomoc ľuďom, ktorých postihli povodne alebo hľadajú bezpečie a útočisko pred vojenskými operáciami v Pakistane. Celková humanitárna pomoc v týchto krajinách sa vyšplhala na 76,5 miliónov eur.

Kristalina Georgievova, komisárka EÚ pre medzinárodnú spoluprácu, humanitárnu pomoc a krízové opatrenia povedala, že konflikty a nedostatok potravín v týchto krajinách zapríčinili, že milióny ľudí čakajú na humanitárnu pomoc z EÚ. V Afganistane, ktorý bol oslabený opakovanými útokmi a konfliktami začali vyčíňať aj silné záplavy. Komisárka určila za prioritu chrániť najzraniteľnejších, a to ženy, deti a starých ľudí.

Dodatočné finančné prostriedky poskytnú jedlo, pitnú vodu, prístrešie, ale aj lieky a základnú zdravotnú pomoc. Tá bude poskytnutá aj pakistanským rodinám, ktoré hľadajú útočisko v Afganistane. V prvej polovici tohto roka zapríčinili silné záplavy a zosuvy pôdy stratu obydlia pre viac ako 150 000 ľudí, ktorí sú v súčasnosti na humanitárnych balíkoch závislí.

Viac..  Eurobarometer: Európania sú dobre informovaní o pravidlách proti neodôvodnenému geografickému blokovaniu

Humanitárna pomoc je možná aj vďaka spolupráci Európskej komisie s agentúrami OSN, Červeného kríža/Červeného polmesiaca, ale aj za pomoci mimovládnych humanitárnych organizácií.

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

ECB

Európske banky sa mali testovať pred vážnejšími finančnými otrasmi, tvrdia audítori EÚ

Podľa novej správy Európskeho dvora audítorov mali byť najnovšie stresové testy bánk Európskeho orgánu pre …