Povstalci dostali nové posily z Ruska, do bojov nasadili tanky

tank
PHOTO: Flickr.

KYJEV – Proruskí povstalci na východe Ukrajiny ohlásili prísun nových posíl z Ruska. Novomenovaný šéf samozvanej doneckej vlády Alexander Zacharčenko vyhlásil, že v kľúčovej etape bojov nasadia mnoho nových bojovníkov vycvičených na území Ruskej federácie. Z rezerv vraj vzbúrenci do boja proti armáde nasadili veľké množstvo ťažkej vojenskej techniky.

Podľa Alexandra Zacharčenka vyslali vzbúrenci v kritickej fáze bojových operácii do boja tridsať tankov a stodvadsať obrnených transportérov.

Kde túto techniku získali, donecký “premiér” neprezradil. Naznačil, že posily operujú v bojoch v Donecku a na prístupových cestách v Luhansku.

V piatok sa objavili informácie o prejazde kolóny ruských bojových vozidiel na ukrajinské územie. Informáciu potvrdilo i ukrajinské armádne velenie, Rusko správy o konvoji obrnených transportérov a tankov poprelo.

Zničili časť kolóny

Ukrajinský prezident Petro Porošenko v piatok oznámil, že časť ruskej kolóny na ukrajinskom území zničili, Ukrajina zničila väčšinu kolóny ruských bojových vozidiel

Viac..  Po novom sa deti do siedmich rokov po príchode zo zahraničia nemusia testovať na koronavírus

“Zo zákerne vyslanej kolóny sedemdesiatich vozidiel s ruskými identifikačnými znakmi zostala kopa šrotu,” uviedol na Twitteri Porošenkov hovorca Jurij Lucenko.

“Zásah raketou je pre nezvaných hostí pádnym argumentom,” napísal Lucenko.

Hovorca ukrajinskej protipovstaleckej operácie Andrij Lysenko v sobotu v Kyjeve oznámil, že povstalci sa v noci znovu pokúsili získať stratené pozície okolo cesty, ktorá spája Luhansk s hraničným priechodom Izvaryne. Armáda ale svoje postavenie uhájila a otvorila ďalšie trasy k postupu na Luhansk, povedal Lysenko.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …