Cena ropy Brent sa drží na 14 – mesačnom minime


ropa
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Britská ropa Brent v pondelok zlacnela o takmer dva doláre za barel a dostala sa na najnižšiu úroveň od júna 2013. Jej cena dosiahla 101,60 USD za barel a ani tu nenašli svoje minulotýždňové dno. V utorok cena severomorskej ropnej zmesi poklesla na dohľad hladiny 101 dolárov, no dokázala sa odraziť nahor a deň uzavrieť len mierne lacnejšia na úrovni 101,56 USD za barel.

“Pod zlacňovanie ropy v úvode týždňa sa podpisovali najmä úvahy o zvýšení jej dodávok z oblasti Blízkeho východu”, uviedla Dana Špacírová, analytička Poštovej banky. V stredu októbrové dodávky ropy Brent zdraželi na 102,28 USD za barel a vo štvrtok si ropa polepšila na 102,63 USD za barel v dôsledku pozitívnych dát z americkej ekonomiky v podobe výstavby nových domov.

Viac..  Robert Hajšel: Na najbližšiu dovolenku k slovenskému moru bez hraničných kontrol

V piatok sa však karta opäť obrátila a ropa Brent zakončila týždeň poklesom na úroveň 102,29 USD za barel. Za týždeň tak na cene stratila – 1,2 % a medzimesačne bola lacnejšia až o – 5,0 %.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

hajsel

Robert Hajšel: Výpadky v dodávkach plynu a ropy s neustále rastúcimi cenami energií budú mať devastačné sociálno-ekonomické dôsledky

Energetická kríza sa začína prejavovať v rámci celého priemyslu. Počas protestného zhromaždenia pred Úradom vlády …