Putin: Západ zradil európske hodnoty

putin
Ruský prezident Putin. PHOTO: Flickr.

MOSKVA – Západ podľa ruského prezidenta Vladimira Putina podporuje ukrajinskú armádu v bojoch na východe krajiny. Toto počínanie podľa neho odporuje demokratickým hodnotám.

“V čom spočívajú takzvané európske hodnoty?”pýta sa Putin. “Podpora štátneho prevratu na Ukrajine, uchopenie moci so zbraňami v rukách a utláčanie tých, ktorí nesúhlasia, pomocou ozbrojených síl. Čo to je? Moderné európske hodnoty? Vyzerá to tak, že by sme mali našim kolegom pripomenúť ich vlastné ideály,” vyhlásil Putin.

Ukončenie konfliktu je podľa Putina v rukách Kyjeva. On sám preto nevie odhadnúť, kedy kríza skončí.

Za súčasnej situácie, keď je ruskojazyčný východ Ukrajiny terčom ostreľovania a bombardovania, nie je podľa ruského prezidenta možné predpokladať, že miestni separatisti zložia zbrane. A Rusko sa na to nemôže len tak pozerať.

Viac..  Michal Šimečka: Bolestne vnímam jeden zásadný rozdiel medzi hlasovaním v Národnej rade SR a v Európskom parlamente

Šéf Kremľu načrtol aj možnosť vytvorenia nového štátu na juhovýchode Ukrajiny.

“Mali by sme začať vážne uvažovať nad politickou organizáciou spoločnosti a vytvorením štátu na juhovýchode Ukrajiny, aby sa ochránili záujmy miestnych obyvateľov,” vyhlásil.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Vladimir Putin

Za zabitie Litvinenka je zodpovedné Rusko, tvrdí Európsky súd pre ľudské práva

Za neprirodzenú smrť bývalého agenta Alexandra Litvinenka z 23. novembra 2006 v Londýne je zodpovedné …