EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKO/ENVIRO / Komisia dáva krajinám 47 miliónov EUR na obnovu po prírodných živloch, Slovensko medzi nimi nie je

Komisia dáva krajinám 47 miliónov EUR na obnovu po prírodných živloch, Slovensko medzi nimi nie je

povodne
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Komisár EÚ pre regionálnu politiku, Johannes Hahn oznámil rozhodnutie Komisie, ktorá chce pomôcť Taliansku, Grécku, Slovinsku a Chorvátsku finančným balíkom vo výške takmer 47 miliónov eur. Podporný balík má krajinám pomôcť postaviť na nohy oblasti, ktoré boli koncom roka 2013 a začiatkom 2014 postihnuté sériou prírodných katastrof.

Pre Taliansko, ktoré zasiahli záplavy v novembri 2013 sa odhaduje približne 16,3 milióna eur. Grécko postihnuté zemetrasením a následne ďalšími silnými otrasmi dostane 3,7 milióna eur. Slovinsko a Chorvátsko, ktoré zasiahli silné snehové búrky v januári a februári roku 2014 sa poskytne pomoc vo výške 18,4 a 8,6 milióna eur.

Komisár Hahn, ktorému je zverený Fond solidarity povedal: “Výška navrhovanej finančnej pomoci pomôže Taliansku, Grécku, Slovinsku a Chorvátsku dostať sa z katastrof a pokryje náklady na záchranné operácie v postihnutých oblastiach. Tieto peniaze sú určené na bezprostredné odstránenie škôd napáchaných katastrofami.“

Podpora z Európskeho fondu solidarity musí byť schválená aj Radou a Európskym parlamentom. Hneď ako sa tak stane sa finančné prostriedky dostanú do postihnutých oblastí spomínaných štyroch členských štátov. Peniaze by mali predovšetkým pomôcť obnoviť infraštruktúru a služby. Tiež by sa z nich mali hradiť záchranné operácie i časť nákladov na upratovanie a obnovovanie postihnutých miest.

Viac..  EÚ spravila ďalší krok smerom k novým právnym predpisom o emisiách CO2

O vik

Odporúčame pozrieť

ovocie zelenina

EÚ dá 172,5 milióna eur na podporu agropotravinárskych produktov

Európska komisia z rozpočtu EÚ na poľnohospodárstvo poskytne 172,5 milióna EUR na podporu agropotravinárskych výrobkov …