Putin a Porošenko riešili krízu, dohodli sa na trvalom prímerí

poroshenko a putin
PHOTO: Flickr.

KYJEV/MOSKVA – Ruský prezident Vladimir Putin telefonicky hovoril so svojím ukrajinským kolegom Petrom Porošenkom. Podľa kancelárie ukrajinského prezidenta sa Porošenko a Putin dohodli na trvalom prímerí v oblasti Donbasu na východe Ukrajiny. Kremeľ to zatiaľ nekomentoval.

“Názory prezidentov oboch krajín na možné riešenia vážnej krízovej situácie sú prevažne zhodné,” uviedol hovorca šéfa Kremľu Dmitrij Peskov. Dodal, že sa zhodli na tom, čo by sa dalo urobiť, aby sa krviprelievanie zastavilo.

Putin a Porošenko sa stretli minulý týždeň na rokovaniach, ktoré len podčiarkli odlišné pohľady oboch lídrov na vec.

V piatok sa rozhodne

Ukrajina a Západ obviňujú Rusko z toho, že posiela separatistom svojich vojakov a zbrane a tým podporuje pro-ruských povstalcov. Moskva tieto obvinenia vehementne odmieta. Kedy prebehla posledná konverzácia lídrov, Peskov nešpecifikoval.

Viac..  Merkelová požiadala Putina, aby sa v súvislosti s migrantmi prihovoril v Bielorusku

Európska únia pohrozila Moskve ďalšími sankciami v prípade, ak do týždňa neprestane zasahovať do krízy na Ukrajine. Rozhodnutie má padnúť do piatku. Boje na východe Ukrajiny doposiaľ priniesli dvetisícšesťsto obetí a z vyše tristoštyridsaťtisíc obyvateľov urobili utečencov.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Merkel

Merkelová požiadala Putina, aby sa v súvislosti s migrantmi prihovoril v Bielorusku

Nemecká kancelárka Angela Merkelová v stredu požiadala ruského prezidenta Vladimira Putina, aby sa v Bielorusku …