EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Elmar Brok: Peniaze, ktoré prídu neskoro sú vyhodené peniaze

Elmar Brok: Peniaze, ktoré prídu neskoro sú vyhodené peniaze

elmar brok
Elmar Brok. PHOTO: Flickr.

Výbor pre zahraničné záležitosti na zasadnutí tento týždeň diskutoval o krízach v Iraku, Gaze, Lýbii a na Ukrajine. Poslanec Elmar Brok povedal: “Potrebujeme aby sa rozpočtové procesy s peniazmi na humanitárne operácie zjednodušili a zrýchlili. Súčasný systém obsahuje príliš veľa byrokracie a peniaze, ktoré prídu do krízových oblastí neskoro sú vyhodené peniaze.”

Ertuğrul Apakan, vedúci špeciálnej pozorovateľskej misie OBSE a Peter Balas, vedúci podpornej skupiny Európskej komisie pre Ukrajinu varovali: “Náklady na humanitárnu pomoc by sa mohli vyšplhať až na miliardy eur.”

Výbor sa chystá diskutovať aj o humanitárnej kríze v Gaze, o kríze v Stredoafrickej republike, Iraku, Južnom Sudáne, Sýrii, ale aj o vypuknutí eboly v západnej Afrike. Jednou z najdôležitejších diskutérov bude komisárka EÚ pre medzinárodnú spoluprácu a humanitárnu pomoc.

Viac..  Europarlament spustil iniciatívu, ktorou chce zvýšiť účasť v európskych voľbách

Ani ruský zákaz dovozu potravinárskych výrobkov sa nevyhne diskusii. Výbor pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka spolu s poslancami a úradníkmi Európskej komisie budú diskutovať na túto tému ešte tento týždeň.

O vik

Odporúčame pozrieť

Lajcak

Lajčák a Lavrov hovorili o prevzatí predsedníctva Slovenska v organizácii pre bezpečnosť

BRATISLAVA / Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a prípravy Slovenska na prevzatie predsedníctva …