Elmar Brok: Peniaze, ktoré prídu neskoro sú vyhodené peniaze


elmar brok
Elmar Brok. PHOTO: Flickr.

Výbor pre zahraničné záležitosti na zasadnutí tento týždeň diskutoval o krízach v Iraku, Gaze, Lýbii a na Ukrajine. Poslanec Elmar Brok povedal: “Potrebujeme aby sa rozpočtové procesy s peniazmi na humanitárne operácie zjednodušili a zrýchlili. Súčasný systém obsahuje príliš veľa byrokracie a peniaze, ktoré prídu do krízových oblastí neskoro sú vyhodené peniaze.”

Ertuğrul Apakan, vedúci špeciálnej pozorovateľskej misie OBSE a Peter Balas, vedúci podpornej skupiny Európskej komisie pre Ukrajinu varovali: “Náklady na humanitárnu pomoc by sa mohli vyšplhať až na miliardy eur.”

Výbor sa chystá diskutovať aj o humanitárnej kríze v Gaze, o kríze v Stredoafrickej republike, Iraku, Južnom Sudáne, Sýrii, ale aj o vypuknutí eboly v západnej Afrike. Jednou z najdôležitejších diskutérov bude komisárka EÚ pre medzinárodnú spoluprácu a humanitárnu pomoc.

Viac..  Ideme za Vami: Európsky parlament vyrazil do regiónov

Ani ruský zákaz dovozu potravinárskych výrobkov sa nevyhne diskusii. Výbor pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka spolu s poslancami a úradníkmi Európskej komisie budú diskutovať na túto tému ešte tento týždeň.

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

I. Korčok: Politická, občianska a ľudskoprávna situácia v Bielorusku je v rozpore s princípmi OBSE

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok vystúpil 3. decembra na 27. …