Rumunské poisťovníctvo pod drobnohľadom! Chystá sa jeho nezávislé hodnotenie


lupa
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Rumunské poisťovníctvo bude podrobené hodnoteniu a testovaniu, ktoré majú vykonať nezávislé tretie strany rumunského poisťovacieho sektora. Dohodli sa na tom Európska komisia, Európsky orgán pre poisťovníctvo a dôchodkové poistenie zamestnancov a Rumunský úrad pre dohľad nad finančným trhom. Nezávislé posúdenie predstavuje významný krok k posilneniu životaschopnosti a dôvery v danom sektore.

Poisťovne, ktoré sa zúčastnia tohto nezávislého posúdenia, zabezpečia najmenej 80%-nú  reprezentatívnosť na rumunskom trhu. Hodnotiť sa budú aktíva a pasíva poisťovní, vrátane úrovne technických rezerv, otázky správy vecí verejných a vykonávať sa bude aj individuálny záťažový test. Odolnosť poisťovníctva bude testovaná pomocou noriem, ktoré sú stanovené v legislatíve “Solventnosť II”.

Testovanie nadväzuje na spoločnú misiu Medzinárodného menového fondu a EK, ktorá sa začala v Bukurešti ešte v júni. Predpokladá sa, že bude dokončené do 30. júna 2015.

Viac..  Európska únia chystá zastropovanie cien ruského plynu

O tib

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Beňová: Rumunsko a Bulharsko majú byť súčasťou Schengenu

Plénum Európskeho parlamentu sa dnes opätovne zaoberalo potrebou urýchleného rozšírenia schengenského priestoru. Týkať sa má …