Rumunské poisťovníctvo pod drobnohľadom! Chystá sa jeho nezávislé hodnotenie

lupa
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Rumunské poisťovníctvo bude podrobené hodnoteniu a testovaniu, ktoré majú vykonať nezávislé tretie strany rumunského poisťovacieho sektora. Dohodli sa na tom Európska komisia, Európsky orgán pre poisťovníctvo a dôchodkové poistenie zamestnancov a Rumunský úrad pre dohľad nad finančným trhom. Nezávislé posúdenie predstavuje významný krok k posilneniu životaschopnosti a dôvery v danom sektore.

Poisťovne, ktoré sa zúčastnia tohto nezávislého posúdenia, zabezpečia najmenej 80%-nú  reprezentatívnosť na rumunskom trhu. Hodnotiť sa budú aktíva a pasíva poisťovní, vrátane úrovne technických rezerv, otázky správy vecí verejných a vykonávať sa bude aj individuálny záťažový test. Odolnosť poisťovníctva bude testovaná pomocou noriem, ktoré sú stanovené v legislatíve “Solventnosť II”.

Testovanie nadväzuje na spoločnú misiu Medzinárodného menového fondu a EK, ktorá sa začala v Bukurešti ešte v júni. Predpokladá sa, že bude dokončené do 30. júna 2015.

Viac..  Nové pravidlá DPH pri elektronickom obchode v EÚ: Zjednodušenie a transparentnosť

O tib

Avatar

Odporúčame pozrieť

Klus

Martin Klus v Bukurešti: Slovensko je pripravené podeliť sa o svoje skúsenosti a podporiť tak Rumunsko pri vstupe do Schengenu, eurozóny aj OECD

„Rumunsko je náš dôležitý spojenec v Severoatlantickej aliancii (NATO), strategický partner v Európskej únii (EÚ) …