EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Byrokracia Bruselu spomaľuje pomoc pre Ukrajinu

Byrokracia Bruselu spomaľuje pomoc pre Ukrajinu

schulz
Martin Schulz. PHOTO: Flickr.

Prezident Európskeho parlamentu Martin Schulz apeloval na predstaviteľov EÚ, aby sa zaoberali reakciou EÚ na krízu na Ukrajine. Vyzval, aby EÚ zohrávala dôležitú úlohu v týchto otázkach a poskytla krajine finančnú a politickú pomoc pre zachovanie jednoty a nezávislosti Ukrajiny.

Ku kríze sa vyjadril aj Elmar Brok, ktorý odsúdil prehnanú byrokraciu, ktorá spomaľuje prenos pomoci potrebnej v krízových oblastiach. Peter Balas, vedúci podpory Európskej komisie pre Ukrajinu a Ertugrul Apakan, vedúci špeciálnej pozorovateľskej misie OBSE povedali, že by sa finančné prostriedky pre Ukrajinu mohli rovnať miliardám eur.

V rámci dohody medzi prezidentom Schulzom a prezidentom Poroshenkom by malo dôjsť k zrýchlenému postupu v Európskom parlamente. Komisia tiež pripravuje nový balík sankcií proti Rusku, ktorý bude predložený členským štátom.

Viac..  Na východnej hranici platia prísne pravidlá nielen pre migrantov, ale aj pre potraviny

“Zahraničná politika má v prípade, že je v stávke bezpečnosť EÚ prednosť pred politikou obchodu,” odpovedal Carlo Calenda, námestník ministra pre hospodársky rozvoj na otázku Výboru pre medzinárodný obchod o obchodných vzťahoch Ruska a Ukrajiny.

Rovnako sa budú skúmať spôsoby, ktoré umožnia EÚ lepšie sa vyrovnať s dôsledkami vzniknutej situácie, ale aj s podobnými situáciami v budúcnosti.

O vik

Odporúčame pozrieť

Vladimir Putin

Putin predĺžil sankcie voči Západu

Ruský prezident Vladimir Putin predĺžil zákaz dovozu západných potravín o ďalších 18 mesiacov. Stalo sa …