Oddnes zasadá Európsky parlament! Vo videu sa dozviete, čo bude riešiť


Európsky parlament
Európsky parlament, Štrasburg. PHOTO: Flickr.

Asociačná dohode medzi EÚ a Ukrajinou: Rozprava a finálne hlasovanie

Poslanci budú v utorok ráno diskutovať o najnovšom vývoji na Ukrajine a napoludnie hlasovať o asociačnej dohode, ktorej súčasťou je postupná liberalizácia obchodu medzi EÚ a Ukrajinou.

Európska iniciatíva pre mládež: Dosiahnutý pokrok v členských štátoch

Poslanci budú v stredu ráno diskutovať so zástupcami Rady a Komisie o pokroku členských štátov pri zavádzaní Európskej iniciatívy pre mládež do praxe.

Ruské potravinové embargo: Opatrenia na podporu európskych farmárov  

Poslanci budú v pondelok popoludní diskutovať s komisárom Dacianom Cioloşom o ďalších opatreniach zameraných na zmiernenie dopadov ruského potravinového embarga na farmárov v EÚ a zabránenie trhovým kolapsom. Zákaz dovozu poľnohospodárskych produktov zo strany Ruskej federácie, ktorý je v platnosti od 7. augusta, zasiahol okrem iného európskych producentov ovocia a zeleniny, ako aj mliečnych a mäsových výrobkov..

Epidémia eboly: Zintenzívnenie pomoci zo strany EÚ

Reakcia EÚ na rýchlo sa šíriacu epidémiu eboly v západnej Afrike (Guinea, Libéria, Nigéria, Senegal a Sierra Leone) bude v stredu predmetom diskusie poslancov so zástupcami Rady a Komisie. O uznesení bude Parlament hlasovať vo štvrtok.

Reakcia EÚ na krízy v Iraku, Sýrii, Líbyi a v Gaze

Viac..  Europoslanci schválili rozpočet na 2023: zameranie na Ukrajinu, energetiku a obnovu

Poslanci budú v stredu popoludní diskutovať o reakcii EÚ na súčasné bezpečnostné a humanitárne krízy v Iraku, Sýrii, Líbyi a v Gaze. Vo štvrtok prijme Parlament uznesenie k situácii v Iraku a v Sýrii a ďalšie dve samostatné uznesenia ku Gaze a k Líbyi.

Pozícia Rady k rozpočtu EÚ na rok 2015

Talianske predsedníctvo poslancom v utorok predstaví stanovisko členských štátov k návrhu rozpočtu EÚ na rok 2015. Rada presadzuje 145,08 miliárd eur na strane záväzkov a 140,00 miliárd eur na strane platieb, čo predstavuje zoštíhlenie rozpočtu na nové projekty o 522 miliónov eur a škrty v oblasti platieb za už poskytnuté služby v objeme 2,1 miliardy eur.

Viac sa dozviete v priloženom videu:

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

pollak vyrocie

Peter Pollák: Ako sme si v Európskom parlamente pripomenuli 70. výročie jeho založenia. VIDEO

Na slávnosti v rokovacej sále v Štrasburgu si poslanci pripomenuli vytvorenie Spoločného zhromaždenia Európskeho spoločenstva …