Gianni Pittella a Manfred Weber.
Gianni Pittella a Manfred Weber. PHOTO: © European Union 2014 EP

V Európskom parlamente komisárov vypočúvajú


Gianni Pittella a Manfred Weber.
Gianni Pittella a Manfred Weber. PHOTO: © European Union 2014 EP

Nielen zvolenie podmieňuje komisárom Európskeho parlamentu (EP) ich pôsobenie vo funkcii počas päťročného mandátu. Súčasťou procesu je aj “vypočúvanie” pred všetkými europoslancami, ktoré v tomto období prebieha.

Eurokomisár musí svoju pozíciu a pridelené konkrétne rezortné pôsobenie ústnou formou obhájiť. Ako na výsluchu! Každý komisár je vypočutý samostatne.

Manfred Weber, predseda ľudákov a Gianni Pittella, predseda socialistov a demokratov, ktorí patria k najsilnejším mužom v EP zhodne vyhlásili, že nová štruktúra má pomôcť k efektívnejšiemu vládnutiu v Únii. Pre bruselské média Manfred Weber vyhlásil: “Sú tu aj noví komisári, ktorí budú čeliť otázkam aj viac, či menej kritickým. A musia na všetky odpovedať. “ Gianni Pittella dodáva: “Človek, ktorý sa celou svojou bytosťou nedrží európskych hodnôt, nemôže byť komisárom.”

Podľa Pittella totiž existujú v EP pochybnosti, či by konzervatívec dokázal riadiť problematiku finančných služieb Únie. “Rozpočtová politika je pre nás prvoradá, lebo jej chybné nastavenie bolo dôvodom hospodárskej krízy.”

Na aké otázky pred uvedením do svojich funkcií komisári odpovedajú? Junckerova Komisia a jej mandát predsa vzišiel aj z konkrétnych volebných programov…

Viac..  R. Káčer po stretnutí s európskymi kolegami: Potvrdil som kontinuitu slovenskej zahraničnej politiky

Pre viac informácií si pozrite priložené video:

O tkl

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europarlament v druhej polovici roku: Energia, minimálna mzda, jednotná nabíjačka

Europoslanci chystajú na jeseň prijatie nových právnych predpisov na zlepšenie života Európanov, okrem iného v …