Ukrajina hlási päťsto nezvestných, pravdepodobne sú mŕtvi

ukrajina
PHOTO: Ilustračné Flickr.

KYJEV – V oblasti niekoľkomesačných bojov medzi ukrajinskou armádou a donbaskými separatistami zmizlo bez stopy okolo päťsto ľudí. Osud nezvestných je podľa poradcu ukrajinského ministra vnútra Antona Heraščenka najskôr tragický.

Pátranie po nezvestných nie je podľa Heraščenka pre ešte stále napätú situáciu v Doneckej a Luhanskej oblasti možné.

Komunikácia s povstalcami je problematická, vzbúrenci údajne ani nereagujú na žiadosti ukrajinských rodín o vydanie pozostatkov vojakov, ktorí v auguste zahynuli v oblasti najtvrdších bojov pri meste Ilovajska.

Heraščenko komentoval spory o mŕtvych uložených v niekoľkých neoznačených hroboch pri obci Nyžna Krynka neďaleko Donecka.

Obete “genocídy”

Separatisti tvrdia, že v hroboch, objavených minulý týždeň, sú uložené obete “genocídy” páchanej príslušníkmi ukrajinskej Národnej gardy. V jednom hrobe leží päť tiel, v druhom štyri, píše ITAR TASS.

Viac..  POĽSKO: Aktivisti zablokovali ústavný súd pred rozhodnutím o nadradenosti poľského práva

Podľa Heraščenka nie je vylúčené, že v hroboch sú naopak zabití vojaci ukrajinskej armády. V čase, kedy mali zahynúť, podľa neho v obci a jej okolí žiadni vojaci Národnej gardy neoperovali.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …