Mobil ako kľúč k starovekému Rímu

Rím
Rím. PHOTO: Flickr.

Po novom môžete navštíviť virtuálne múzeá Rímskej ríše, v ktorých pomocou mobilu a počítačových programov objavíte históriu ríše.

Európska sieť archeológov, historikov, architektov spolu s počítačovými spoločnosťami vybudovala štyri múzeá v Amsterdame, Sarajeve, Ríme a v Káhire. Práve tieto mestá boli významné ríšske oblasti.

Výnimočnosť týchto múzeí spočíva vo vysokokvalitnej digitalizovanej zbierke exponátov, ktorú si návštevníci budú môcť prezrieť. Historici spolupracovali s počítačovými expertmi, výsledkom čoho je kompletné virtuálne mesto Rím, stavby, umelecké atrefakty. Pri návšteve poslúži aj smartfón s danou aplikáciou. Návštevník sa aj môže prejsť po dobovej ulici plnej Rimanov.

Podľa Národnej rady pre výskum v Taliansku si návštevníci odnesú silnejší zážitok než z bežnej prehliadky dejín. Projekt vznikal štyri roky a jeho cena sa pohybuje pri 4,5 miliónoch eur. Múzeá sú združené pod názvom „Keys to Rome“. Múzeá otvorili presne 2000 po smrti prvého rímskeho cisára Augusta.

Viac..  Komisia zverejnila výzvy programu Kreatívna Európa na podporu kultúry

O mve

Avatar

Odporúčame pozrieť

mobil

Prieskum Eurobarometra: Európania a elektronická komunikácia v EÚ

Komisia uverejnila výsledky najnovšieho prieskumu Eurobarometra o elektronických komunikáciách v EÚ. Prieskum prebiehal od novembra do …