Záborská: Junckerov tím má silné aj slabšie články

Anna-Zaborska
Anna Záborská, slovenská europoslankyňa. PHOTO: Flickr.

Slovenská europoslankyňa Anna Záborská je spokojná s celkovou úrovňou navrhnutých kandidátov na eurokomisárov. K najsilnejším kandidátom podľa nej patrila belgická kandidátka Marianne Thyssen, ale aj Slovák Maroš Šefčovič.

“Marianne Thyssen sa doteraz ako europoslankyňa roky venovala prevažne ekonomickým témam a zlepšovaniu podnikateľského prostredia. Bolo vidieť, že táto skúsenosť jej umožňuje vidieť nové portfólio sociálnych vecí a pracovnej mobility veľmi realisticky. Maroš Šefčovič zase ukázal, že je skúsený harcovník, ktorému zmena portfólia nerobí žiaden problém,” zhrnula Anna Záborská svoje hlavné dojmy po celotýždňovom vypočúvaní kandidátov na eurokomisárov vo výboroch Európskeho parlamentu.

Záborská ako členka Výboru pre rozvoj (DEVE) položila otázky dvom budúcim eurokomisárom. Cyperského kandidáta Stylianidesa sa pýtala na humanitárnu pomoc EÚ pre kresťanov v Iraku a Sýrii. Chorvátskemu kandidátovi Mimicovi zase položila otázku týkajúcu sa dodržania záväzku vyčleniť 20% rozpočtu rozvojovej politiky na financovanie základných sociálnych služieb a stredoškolského vzdelávania.

Viac..  Vianoce budú aj v Bruseli. Komisia stiahla kontroverzný návrh

“Zmyslom týchto otázok bolo preveriť, či sa kandidáti orientujú vo svojich portfóliách. No otázky poslancov zároveň naznačujú budúcim komisárom aj to, o ktoré témy je v Európskom parlamente zvýšený záujem. Som rada, že som mohla využiť túto príležitosť a znovu upozorniť na to, že kresťania v Iraku a Sýrii sú odkázaní na pomoc EÚ,” zdôraznila Záborská.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

psep

Liberálni europoslanci z viacerých krajín EÚ sa postavili proti Záborskej, s podporou aktivistiek z Poľska

Poslankyne a poslanci Európskeho parlamentu vyjadrili solidaritu so ženami na Slovensku, ktorých reprodukčné práva sa …