Putin by sa mal stretnúť s Porošenkom, v Miláne bude summit ASEM


putin
Vladimir Putin, ruský prezident. PHOTO: Flickr.

MOSKVA – Ruský prezident Vladimir Putin by sa mohol stretnúť s ukrajinským kolegom Petrom Porošenkom na budúci týždeň v Miláne, kde sa bude konať summit krajín združených v zoskupení ASEM. Vo štvrtok o tom informoval kremeľský zahraničnopolitický poradca Jurij Ušakov.

Na stretnutí by sa podľa neho mal zúčastniť aj francúzsky prezident Francoise Hollande a nemecká kancelárka Angela Merkel.

“Plánuje sa séria stretnutí so západnými partnermi, na ktorých bude hlavnou témou Ukrajina,” vyhlásil Ušakov. Nedá sa podľa neho vylúčiť ani rokovanie vo formáte Putin, Porošenko, Hollande a Merkel, aké sa konalo aj v júni v Normandii.

Už dvakrát

Putin a Porošenko sa od vypuknutia ozbrojeného konfliktu v apríli tohto roku stretli už dvakrát. Posledné rokovanie sa uskutočnilo začiatkom septembra v bieloruskom Minsku, kde dohodli mierový plán pre východnú Ukrajinu.

Viac..  M. Beňová: Neschopnosť slovenskej vlády pri riešení energetickej krízy je alarmujúca

O možnosti ďalšieho stretnutia rokovali Putin a Porošenko telefonicky 26. septembra. Stretnutie ASEM sa uskutoční 16. a 17. októbra v Miláne. ASEM združuje štyridsaťdeväť krajín a dve zoskupenia vrátane Európskej únie.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Vladimir Putin

Lídri Nemecka a Francúzska vyzvali ruského prezidenta na okamžité prímerie

BRATISLAVA – Lídri Nemecka a Francúzska v sobotu telefonovali s ruským prezidentom a vyzvali ho, …