Margrethe Vestager
Margrethe Vestager. © European Union, 2014

Margrethe Vestager pri grilovaní hodnotí aj situáciu v biznise s osobnými údajmi

Margrethe Vestager
Margrethe Vestager. © European Union, 2014

Margrethe Vestager sa pri grilovaní v EP nevyhla ani otázke o situácii v biznise s osobnými údajmi. Europoslanci “nahodili udicu”. Čo odpovedala Vestager na otázku ohľadne najcennejšieho zdroja hospodárstva Únie v podobe osobných údajov…?

Ako politička Vestager, ako sama tvrdí, uznáva neutralitu, nestrannosť, presnosť a záruku zákonnosti. Je zástankyňou tvrdej hospodárskej súťaže a tú chce presadzovať aj v Únii: “Nebudem brániť veľkým firmám v ich vzájomnej konkurencii! A kedykoľvek spochybním správanie hlavných hráčov, ak prehnane pritlačia na malých konkurentov…”

Margrethe Vestager (narodená 13. 4. 1968 v Glostrup) je dánska politička, liberálka. . Akademický titul získala v roku 1993 na univerzite v Kodani. Bola členkou dánskeho parlamentu a od októbra 2011 aj podpredsedníčkou vlády a ministerkou hospodárstva a vnútra Dánska. Od augusta tohto roku ju dánsky parlament uvoľnil pre nomináciu za komisárku pre hospodársku súťaž.

Viac..  Európsky parlament schválil kontroverzný zákon pre odhaľovanie sexuálneho zneužívania detí na internete

Pre viac informácií si pozrite priložené video:

O tkl

Avatar

Odporúčame pozrieť

Vestager

Brusel začína antitrustový prieskum hospodárskej súťaže v oblasti internetu vecí

Európska komisia začala antitrustový prieskum hospodárskej súťaže v oblasti internetu vecí, pokiaľ ide o spotrebiteľské …