Slovenskí vinári stále čakajú na výnimku od Európskej komisie, bez nej nemôžu vyrábať víno

PHOTO: Ilustračné Flickr.
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Európske predpisy prijaté pri vstupe do EÚ bránia vinárom dosladzovať mušt. Slovensko, spolu s ďalšími postihnutými členskými štátmi požiadalo o výnimku.

Súčasný právny rámec je nastavený tak, že vinári môžu obohacovať mušt cukrom v ekvivalente 0,5 % alkoholového objemu. V prípade, že nastanú nepriaznivé klimatické podmienky, ako sa stalo v tomto roku, je možné požiadať o výnimku, ktorú musí schváliť Európska komisia.

Prvé signály od vinárov dostala Komisia už koncom augusta. Viacerí vinári považujú túto sezónu za katastrofálnu. Slovensko požiadalo o výnimku 10. septembra, Česká republika 17. septembra a posledné žiadosti boli doručené 3. októbra. Dokopy požiadalo o výnimku 12 členských krajín, vrátane Belgicka, Bulharska, Francúzska, Chorvátska či Talianska.

Očakáva sa, že Komisia by mohla predstaviť návrh naradenia v priebehu mesiaca, to znamená, že začiatkom novembra by mal byť návrh na stole. Pri rozhodovaní sa vyžaduje štandardný legislatívny proces, ktorý vytvára vyššie nároky na rozhodovanie.

Viac..  Rada ministrov pre poľnohospodárstvo a rybárstvo sa konala online

Jaroslava Kaňuchová-Pátková, výkonná riaditeľka Zväzu výrobcov hrozna a vína na Slovensku si myslí, že by bolo vhodné vrátiť sa k pôvodným hodnotám dosladzovania, a to 2,5 % objemu, čím by Slovensko nemuselo o výnimku žiadať.

“Slovensko predpokladá pokles úrody o 15 % na približne 310 000 hl. Z dôvodu nadmerných zrážok, je cukornatosť nižšia o 1-4 °NM, je potrebná takáto výnimka. Očakávam čo do kvality hrozna priemerný ročník pre biele vína, výnimočný ročník pre ružové vína a pre červené to výrazne závisí od lokality. Bude na samotných vinároch aby z priemernej kvality vyrobili výborné vína,” povedala.

O vik

Avatar