Frans Timmermans
Frans Timmermans. © European Union, 2014

Juncker má pre Timmermansa ťažkú úlohu: Priblížiť EÚ viac k ľuďom


Frans Timmermans
Frans Timmermans. © European Union, 2014

Ďalším z vypočúvaných a nádejným eurokomisárom je Frans Timmermans. Podľa Junckera má jednu z najdôležitejších úloh. Ako prvý podpredseda EK by mal mať na starosti lepšie právne úpravy v oblasti medziinštitucionálnych vzťahov a Chartu základných ľudských práv. 

Franciscus Cornelis Gerardus Maria (Frans) Timmermans, narodený 6. mája 1961 v Maastrichte. je holandský politik, ktorý bol od 05.11.2012 až do 17.októbra 2014 ministrom zahraničných vecí v holandskom kabinete. Predtým do roku 2010 pôsobil ako štátny tajomník pre európske záležitosti.

Kľúčová téma pre EP podľa Timmermansa je obnova dôvery občanov v Úniu a reakčné schopnosti Únie. Už pri vypočutí navrhuje tri opatrenia, ktoré by mali priniesť úspech v tejto oblasti. Sú nimi – medziinštitucionálna dohoda o príprave zákonov, – povinný register lobistov, – zapájanie komisárov do dialógu s parlamentmi členských štátov.

Viac..  Komisia vyzýva na lepšie uplatňovanie environmentálnych pravidiel na ochranu zdravia a životného prostredia

Otázky europoslancov sa týkali aj ochrany obyvateľstva pred možnými teroristickými útokmi a organizovaným zločinom.

Pre viac informácií si pozrite priložené video:

O tkl

Avatar

Odporúčame pozrieť

Minister Budaj diskutoval s podpredsedom Európskej komisie aj o zelenej premene Európy

Výkonný podpredseda Európskej komisie pre Európsku zelenú dohodu Frans Timmermans navštívil Slovensko. Pri tejto príležitosti …