beňová
Monika Flašíková - Beňová. PHOTO: © European Union, 2015.

SMER sa odmieta vyjadrovať k výrokom Flašíkovej Beňovej

beňová
Monika Flašíková – Beňová. PHOTO: © European Union, 2014.

BRATISLAVA – Strana Smer-SD nebude reagovať na medializované vyjadrenia Moniky Flašíkovej Beňovej na adresu katolíckych biskupov. Europoslankyňa ich nazvala černokňažníkmi, ktorí kryjú pedofíliu.

Flašíková Beňová zverejnila na svojom profile na sociálnej sieti 19. októbra kontroverzný status:“Prekvapilo niekoho, že tí starí černokňažníci zasadali v princípe úplne zbytočne? A že celá synoda bola len sofistikovaný marketingový ťah slúžiaci na deklarovanie konzervativizmu a jeho moci medzi tými, ktorí kryjú pedofíliu, kokaín a Vatikánsku banku. Nuž, Boh ich vidí, chrapúňov starých.” 

Následne poslanec národnej rady za KDH Jozef Mikloško pre tento výrok v parlamente interpeloval generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. “Poslankyňa týmto výrokom urazila takmer tri štvrtiny obyvateľov Slovenska a ponížila katolícku cirkev, jej hierarchiu, najmä seniorov,” vyhlásil. Zároveň žiadal Smer a Generálnu prokuratúru, aby vo veci konali. Pozrite si reportáž:

Viac..  Krajiny V4 spolu so Slovinskom a Rakúskom riešili spoločný postup pri migračných vlnách

Vyjadrenie Konferencie biskupov Slovenska prišlo onedlho. Z výrokov europoslankyne ostali biskupi sklamaní. “Sme zhrození, že Slovensko zastupuje v Európskom parlamente človek, ktorý neprejavuje úctu voči starým ľuďom a ľuďom s hlbokým náboženským presvedčením, ktorí sú pozitívnou súčasťou spoločnosti v Slovenskej republike i Európskej únie,” vyjadrila sa KBS prostredníctvom hovorcu.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

lexmann

Správa Matić prijatá, európski kresťanskí demokrati a konzervatívci sú sklamaní

Európsky parlament (EP) vo štvrtok v záverečnom hlasovaní prijal kontroverznú správu  Predraga Matić o sexuálnom …