Europoslanci na koberci u prezidenta, Kiska chce stretnutia pravidelne


kiska
Andrej Kiska, slovenský prezident. PHOTO: Flickr.

BRATISLAVA – Prezident Andrej Kiska v pondelok prijal skupinu jedenástich slovenských europoslancov, do Prezidentského paláca neprišiel len Boris Zala a Monika Smolková. Kiska, ktorý bol iniciátorom stretnutia, chce v tradícii pokračovať a s našimi europoslancami sa chce vidieť vždy aspoň jedenkrát do roka.

“Toto prvé stretnutie bolo také poznávacie. Ja sa s ním síce už poznám niekoľko rokov, ale nie všetci. Pán prezident prejavil zámer stretnúť sa s poslancami raz do roka, toto sa dá len privítať. Myslím, že ten vzťah bude ďaleko lepší ako k predošlému prezidentovi,” povedal europoslanec Richard Sulík.

Rozhovor s hlavou štátu pozitívne hodnotí Eduard Kukan. S Kiskom podľa neho hovorili najmä o nízkej volebnej účasti vo voľbách do Európskeho parlamentu, ale aj o blížiacom sa predsedníctve Slovenska v Európskej únii.

“Myslím, že všetci majú záujem pokračovať v tomto dialógu,” dodal Kukan.

Záujem prezidenta

Podľa Józsefa Nagya treba vyzdvihnúť, že prezident ako najvyšší ústavný činiteľ sa o témy Únie zaujíma.

Viac..  Ivan Štefanec: EÚ má s Japonskom veľa dôležitých spoločných pozícií

“Celá téma bola o tom, prečo bola taká nízka účasť v eurovoľbách a čo by pre to mohol urobiť prezident. Ja si myslím, že ako nadstranícka postava bez politickej zaujatosti by mohol prepojiť Slovensko a EÚ ako vnútropolitickú tému, aby sme nevnímali EÚ ako niečo, čo sa deje za našimi hranicami,” myslí si Nagy.

Ivan Štefanec doplnil, že prezident ich vyzval, aby sa na neho obrátili vždy, keď to budú potrebovať.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

simecka

Europoslanec Šimečka o situácii na Slovensku: Je to hanba a nekončiaca agónia. Ľudia sa obávajú, že nebudú mať čo jesť a za čo kúriť

Minister hospodárstva Richard Sulík podal už ráno demisiu. „Poprosil som svojich kolegov, aby svoje demisie …