Air France prepúšťalo, z Bruselu by mali dostať nezamestnaní milióny EUR na preškolenie

Air France
Air France. PHOTO: Flickr.

Po tom, čo francúzsky letecký prepravca prepustil 3886 zamestnancov, Komisia navrhla 25,9 miliónov eur na ich preškolenie. Zdrojom peňazí je európsky fond, pomáhajúci dotknutým efektami globalizácie. Jeho cieľom má byť ich integrovanie naspäť na trh práce.

O návrhu Komisie aktuálne bude rozhodovať Parlament a Rada. Komisárka pre zamestnanosť, sociálne veci, zručnosti a mobilitu práce Marianne Thyssen to vysvetlila takto: „Mnoho odvetví v Európe podlieha štrukturálnym zmenám ako dôsledok globalizácie. Európsky fond na prispôsobenie sa globalizácii je konkrétnym prejavom európskej solidarity. Fond pomáha členským štátom, aby znova integroval nezamestnaných ľudí späť na trh práce. Fond taktiež podporuje štáty, aby prispôsobovali zručnosti svojich pracujúcich občanov.“

Francúzi požiadali Komisiu o fond po tom, čo spoločnosť začala bojovať s vysokými dlhmi a neschopnosťou reagovať na stratu podielu na trhu medzinárodnej leteckej dopravy. Celkové odhadované náklady na pomoc bývalým zamestnancom sú takmer 52 miliónov.

Viac..  Klub 500: Národný plán obnovy je nereálny. Čo najskôr by ho mala prerobiť nová pracovná skupina

O mve

Avatar

Odporúčame pozrieť

Marianne Thyssen

Európsky týždeň odborných zručností: Odborné vzdelávanie ako odrazový mostík pre kariérny postup

Od okamihu, keď som sa v roku 2014 stala komisárkou pre zamestnanosť, sociálne záležitosti, zručnosti …