EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Air France prepúšťalo, z Bruselu by mali dostať nezamestnaní milióny EUR na preškolenie

Air France prepúšťalo, z Bruselu by mali dostať nezamestnaní milióny EUR na preškolenie

Air France
Air France. PHOTO: Flickr.

Po tom, čo francúzsky letecký prepravca prepustil 3886 zamestnancov, Komisia navrhla 25,9 miliónov eur na ich preškolenie. Zdrojom peňazí je európsky fond, pomáhajúci dotknutým efektami globalizácie. Jeho cieľom má byť ich integrovanie naspäť na trh práce.

O návrhu Komisie aktuálne bude rozhodovať Parlament a Rada. Komisárka pre zamestnanosť, sociálne veci, zručnosti a mobilitu práce Marianne Thyssen to vysvetlila takto: „Mnoho odvetví v Európe podlieha štrukturálnym zmenám ako dôsledok globalizácie. Európsky fond na prispôsobenie sa globalizácii je konkrétnym prejavom európskej solidarity. Fond pomáha členským štátom, aby znova integroval nezamestnaných ľudí späť na trh práce. Fond taktiež podporuje štáty, aby prispôsobovali zručnosti svojich pracujúcich občanov.“

Francúzi požiadali Komisiu o fond po tom, čo spoločnosť začala bojovať s vysokými dlhmi a neschopnosťou reagovať na stratu podielu na trhu medzinárodnej leteckej dopravy. Celkové odhadované náklady na pomoc bývalým zamestnancom sú takmer 52 miliónov.

Viac..  EÚ chce zvýšiť transparentnosť a predvídateľnosť pracovných podmienok

O mve

Odporúčame pozrieť

Thyssen

EÚ chce zvýšiť transparentnosť a predvídateľnosť pracovných podmienok

Európska komisia v rámci opatrení nadväzujúcich na Európsky pilier sociálnych práv prijala návrh novej smernice o …