Linda McAvan. PHOTO: © European Union 2014

V roku 2015 sa pozornosť Európskej únie sústredí na ľudí v núdzi

Linda McAvan. PHOTO: © European Union 2014
Linda McAvan. PHOTO: © European Union 2014

Ochrana osobných údajov je dôležitá téma. Kontroverzná legislatíva – zoznam mien cestujúcich alebo PNR – sa týkala leteckej dopravy, no v apríli ju stiahli, pretože sa všetci dostávali do role podozrivých.

Legislatíva PNR je však späť, keďže sa svet usiluje o boj proti zahraničných Islamských atentátnikom. “V podstate vychádzame z premisy, že nikdy nevyužívame údaje o jednotlivcoch na žiadne iné účely než pre samotných jednotlivcov. Je to takmer neskutočná situácia. Údaje zhromažďované podľa legislatívy o PNR predstavujú zlomok toho, čo sa od občanov žiada pri mnohých iných veciach,” povedal Timothy Kirkhope zo skupiny Európskych konzervatívcov a reformistov.

2015 – rok, kedy sa Európa sústredí na ľudí v núdzi

Každý rok hlasuje Parlament o tom, aký projekt podporí. Cieľ roku 2015 spadá do oblasti pomoci ľuďom v núdzi. Európa je najväčším poskytovateľom pomoci sveta. Ako to oživiť?

Viac..  Na jednotné európske číslo pre tiesňové volania 112 bolo minulý rok zaznamenaných 158 miliónov hovorov

“Ocenila by som, keby sme robili viac pre ženy a dievčatá. Máme miléniové rozvojové ciele, no stále pretrváva diskriminácia voči ženám, rovnako tak aj násilie páchané na ženách,” povedala Linda McAvan zo Skupiny progresívnej aliancie socialistov a demokratov.

Ďalšou z tém Výboru pre rozvoj je podvýživa detí. Kvôli okolnostiam až 2,6 milióna detí mladších ako päť rokov zomrie ročne v rozvíjajúcom sa svete. EÚ vynakladá peniaze na riešenie tejto situácie ale problém je v tom, ako zabezpečiť, aby sa pomoc dostala k deťom. Prioritou bude zabezpečenie zdravotnej pomoci.

Jednou z tém boli aj hendikepovaní. Európska únia nevidiacich hovorí za celú Európu, že existujú formy pomoci, poradenstva či podpory. Táto únia požaduje novú legislatívu.

Viac sa dozviete v priloženom videu:  

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

Cestujete lietadlom? Vaše údaje sa budú uchovávať, kvôli bezpečnosti

Poslanci Parlamentu schválili po takmer piatich rokoch jednu z najspornejších smerníc EÚ – Záznam o cestujúcich …