Získaj až 250 000€ od Európskej komisie na rozvoj turizmu!

Súkromné či verejné organizácie, neziskovky, podniky, živnostníci, univerzity alebo inštitúcie, ktoré nejakým spôsobom pôsobia v turistickom sektore majú možnosť zúčastniť sa projektu “Facilitating EU Transnational Tourism Flows For Seniors And Young People In The Low And Medium Seasons”. Cieľom projektu je zosilniť konkurenciu v oblasti turizmu v Európe a to tak, že bude zameraný práve na podporu cestovania seniorov (55 rokov a viac) a mládeže (15-29 rokov).

Za výzvou stojí Výkonná agentúra pre Malé a Stredne veľké podniky, ktorú zastrešuje Európska komisia. Záujemcovia o grant musia pochádzať z Európskej únie a vytvoriť akúsi asociáciu, ktorá sa bude skladať z minimálne 4 a maximálne 8 “partnerov”, pričom aspoň jeden z nich by mal byť štátny orgán, zástupca mládeže či seniorov a jeden partner by mal mať skúsenosti so službami v turizme. Pokiaľ bude nápad podporovať rozvoj cestovania seniorov, najvyšší možný grant je 220 000€, pokiaľ bude podporovať rozvoj cestovania mladých je možné si uplatniť grant až do výšky 250 000€. Komisia plánuje podporiť finančne až 8-10 projektov.

Viac..  Od rozhľadňe pri Cerovej na krásny hrad Korlátko. Výlet, ktorý je krajší vďaka Bruselu

Deadline pre elektronické prihlásenie je 15. Január 2015 a záujemcovia majú možnosť sa prihlásiť do systému na tomto LINKU.

Pre viac informácií o výzve navštívte oficiálnu stránku projektu alebo kontaktujte EASME-COSME-TOURISM-FLOWS-CALL-2014@ec.europa.eu.

Pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk spracoval Miroslav Hajnoš, redaktor zameraný na vzdelávanie a možnosti v EÚ.

O Miroslav Hajnoš

Odporúčame pozrieť

miko

Od rozhľadňe pri Cerovej na krásny hrad Korlátko. Výlet, ktorý je krajší vďaka Bruselu

Na severnom okraji CHKO Malé Karpaty, pri obci Cerová, stojí malá, ale veľmi zaujímavá rozhľadňa. …