EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / EKONOMIKA / Putin sa chce zbaviť časti Rosneftu

Putin sa chce zbaviť časti Rosneftu

putin
Vladimir Putin, ruský prezident. PHOTO: Flickr.

MOSKVA – Ruská vláda schválila privatizáciu 19,5 percentného podielu v spoločnosti Rosneft. Predať akcie chce za cenu, ktorá sa bude prinajmenšom rovnať cene pri primárnej emisií akcií (IPO) v roku 2006.

Podľa ruského spravodajského portálu sputniknews.com to uviedli zdroje oboznámené so situáciou. Ďalší zdroj konštatoval, že predaj sa nezrealizuje ihneď. Rosnefť sa k tejto téme odmietol vyjadriť.

Ruský minister ekonomického rozvoja Alexej Uľukajev v polovici júla povedal, že vláda je pripravená predať 19,5 percent akcií firmy Rosnefť za cenu, ktorá nebude nižšia ako cena pri primárnej emisii.

Dve etapy procesu

V júli 2006 Rosneft v primárnej emisii predal akcie pri cene 7,55 dolárov za kus. V auguste Uľukajev potvrdil plány privatizácie Rosnefti a uviedol, že s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o proces, ktorý bude mať dve etapy.

Viac..  Platobná neschopnosť podnikov: EÚ chce podnikateľom s dobrou povesťou ponúknuť druhú šancu

Rosneft je jedným z lídrov ruského ropného priemyslu. Hlavným akcionárom firmy je v súčasnosti štátny Rosneftegaz, ktorý vlastní 69,5 percent akcií. Britský nadnárodný gigant BP je majiteľom ďalších 19,75 percent akcií a zvyšných 10,75 percent akcií sa verejne obchoduje.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Odporúčame pozrieť

Macron

Podľa Macrona by si mala byť EÚ s Ruskom bližšia. Ruského prezidenta pozval na oslavy

HELSINKY / Európska únia potrebuje rozvíjať strategické vzťahy s najbližšími susedmi, vrátane obrannej sféry, aby si …