V Parlamente budú opäť hovoriť o prepieranej dohode TTIP, ale aj o vplyve Ruska na obchody EÚ

Európsky parlament v Štrasburgu. PHOTO: Flickr.com
Európsky parlament v Štrasburgu. PHOTO: Flickr.com

Tento týždeň bude opäť v Bruseli viacero zasadnutí jednotlivých výborov. Bude sa hovoriť o prepieranej dohode TTIP, ale aj o vplyve Ruska na obchody EÚ.

Víziu komisárky pre obchod Cecilie Malmstrӧmovej prijali poslanci vlažne. Viac sa ich pokúsi zaujať v stredu v Európskom parlamente. Obchodná dohoda Únie s USA vzbudzuje nemalé obavy v celej Európe. Komisia prisľúbila väčšiu transparentnosť pri rokovaniach a pokúsila sa zmierniť obavy ohľadom témy ako sú GM plodiny a ochrana investícií.

Spor Ruska a EÚ kvôli kríze na Ukrajine ukázal svoju silu, keď sa k EÚ priblížil potom, čo Rusko zakázalo dovoz niektorých potravín z Únie. Výrobcov základných výrobkov ako mäso, ovocie či zelenina to postihuje najviac. EÚ prisľúbila urobiť všetko, čo bude môcť. Záchranný balík vo výške 28 miliónov eur pre pobaltských výrobcov mlieka ohlásila Komisia minulý týždeň.

Viac..  Moskva je pripravená prerušiť väzby s EÚ v prípade uvalenia sankcií

V najbližšom týždni sa dozvieme výhercu ceny LUX a uskutoční sa konferencia EÚ a krajín Afriky, Karibiku a Tichomoria, ktorá začína v pondelok v Štrasburgu.

Viac sa dozviete v priloženom videu: 

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

Ukrajinský minister kritizoval Matovičov vtip o Zakarpatskej Ukrajine, Korčok sa ospravedlnil

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba kritizoval slovenského premiéra Igora Matoviča. Dôvodom sú jeho výroky …