Bilancia eboly: 7000 mŕtvych. Čo robí Brusel?

PHOTO: Ilustračné Flickr.
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Sylla Abdoulaye je guinejský poslanec. Práve z tejto krajiny západnej Afriky sa začala v decembri 2013 šíriť ebola. Krajina nemá potrebnú zdravotnú infraštruktúru aby sa postarala o nakazených, rovnako ako ostatné, ebolou postihnuté krajiny. Zahraničná pomoc je nevyhnutná, aby sa zabránilo pandémii.

Poslanec Abdoulaye povedal: “Medzinárodná pomoc je stále potrebná, pretože oblasti v epicentre ochorenia sú veľmi ťažko dostupné. Niet tam ciest. Potrebujeme vozidlá, potrebujeme vyškolený personál, čo by sa staral o chorých.”

“Sme vďační, že sa zapojilo medzinárodné spoločenstvo, hoci aj trochu neskoro. Otvorili sme medicínske stredisko, ktoré nám vybudovalo Francúzsko,” pokračuje Sylla Abdoulaye. Medzinárodné spoločenstvo si až po nejakom čase uvedomilo skutočný rozsah epidémie.

Viac..  Slovensko sú najmä ľudia, ktorí si aj v regiónoch zaslúžia spokojný a plnohodnotný život

Podľa europoslankyne Kashetu Kyenge nestačí len zdravotná pomoc. “Hovorila som o deťoch, mojím záväzkom je totiž pomoc deťom, sirotám, pretože väčšinou nechodia do škôl. Hrozí tam, že vznikne priepasť, akási stratená generácia. Tieto deti potrebujú podporu práve teraz, a to nielen zdravotnú, ale aj psychologickú,” povedala.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie si vírus eboly vyžiadal v západnej Afrike vyše sedem tisíc životov.

Viac sa dozviete v priloženom videu: 

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

ebola

Komisia udelí povolenie na uvedenie očkovacej látky proti ebole na trh

Európska komisia prijala rozhodnutie, že spoločnosti Merck Sharp & Dohme B.V. udelí povolenie na uvedenie …