Marianne Thyssen. PHOTO: © European Union 2014

Komisia schválila financie pre Poľsko, získa 473 miliónov EUR


Marianne Thyssen. PHOTO: © European Union 2014
Marianne Thyssen. PHOTO: © European Union 2014

Európska komisia prijala poľský operačný program, ktorý chce využívať zriadený Fond európskej pomoci pre najchudobnejšie osoby (FEAD). Je to jeden z najväčších fondov v Európe, pokiaľ ide o finančné alokácie. Poľsko získa 473 miliónov eur na obdobie 2014-2020 na poskytnutie potravinovej pomoci v boji proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu.

Marianne Thyssen, komisárka pre zamestnanosť, sociálne veci a pracovnú mobilitu poznamenala: “Vítam prijatie tohto operačného programu pre Poľsko, ktoré pomôže v krajine riešiť vysokú mieru závažného materiálneho nedostatku. Oceňujem tiež, že sa konkrétna pozornosť zameriava na rodinu a ľudí bez domova, ktorí trpia najväčšími ťažkosťami. Verím, že FEAD bude hrať kľúčovú úlohu v boji proti chudobe.”

Distribúciu potravín zabezpečí viac ako 1 200 partnerských organizácií ako sú mimovládne organizácie, sociálne služby a potravinové banky po celej krajine. Akcia tiež prebieha v úzkej spolupráci s miestnymi inštitúciami verejnej sociálnej pomoci, ktoré budú vykonávať integračné a aktivačné opatrenia pre ľudí.

Viac..  Robert Hajšel: Vláda by mala na boj s vysokými cenami energií využiť aj eurofody

Potravinová pomoc by sa mala zamerať na bezdomovcov a na ľudí v geograficky odľahlých oblastiach. Financovanie bude podporovať aj ekonomické vzdelávanie a programy, ktoré podporujú zásady zdravej výživy a semináre proti plytvaniu potravín.

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

plynovod

Poľsko inaugurovalo plynovod, ktorý ročne prepraví do 10 miliárd metrov kubických plynu z Nórska

Poľsko v utorok v meste Goleniów na severozápade krajiny inaugurovalo plynovod na prepravu zemného plynu …