zaborska
Anna Záborská, europoslankyňa. PHOTO: AZ

Europoslankyňa Záborská dostala medzinárodné ocenenie

zaborska
Anna Záborská, europoslankyňa. PHOTO: AZ

Slovenská europoslankyňa Anna Záborská si prevzala v talianskom meste Anagni Medzinárodnú cenu Bonifáca VIII “…za kultúru pokoja”. Cenu od roku 2003 udeľuje Academia Bonifaciana v Anagni vybraným osobnostiam za propagovanie hodnôt pokoja a spolunažívania národov.

Toto ocenenie vnímam ako symbolické uznanie za moju prácu v parlamente a politike. Snažím sa presadzovať slobodu, ktorá sa necháva viesť morálnymi hodnotami. Ak chceme byť slobodní, naše zákony nemôžu byť len technickými normami, ale mali by byť formované rešpektom voči ľudskej dôstojnosti, prirodzenému právu a spoločnému dobru. Len tak je možné nastoliť a rozvíjať kultúru pokoja,” uviedla Záborská pri preberaní ceny.

Súčasťou ceny je sochárske dielo Egidia Ambrosettiho zobrazujúce pápeža Bonifáca VIII, ktorý sa narodil ako Benedetto Caetani v Anagni a v roku 1300 vyhlásil prvý Svätý rok v kresťanskej histórii.

Viac..  Peter Pollák: Bojujem proti policajnej brutalite

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

zaborska

Minister Ivan Korčok udelil najvyššie ocenenie rezortu diplomacie Antonovi Neuwirthovi in memoriam

Ocenenie Antona Neuwirtha, významnej osobnosti spoločenského života a prvého veľvyslanca Slovenskej republiky pri Svätej stolici, …