EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Neven Mimica oznámil 61 miliónovú pomoc pre západnú Afriku
Neven Mimica. PHOTO: © European Union 2014

Neven Mimica oznámil 61 miliónovú pomoc pre západnú Afriku

Neven Mimica. PHOTO: © European Union 2014
Neven Mimica. PHOTO: © European Union 2014

Komisár EÚ pre medzinárodnú spoluprácu a rozvoj, Neven Mimica, počas návštevy Guiney oznámil 61 miliónovú pomoc pre západnú Afriku v rámci boja proti ebole. Pomoc zahŕňa priamu podporu vlády  Guiney a Libérie, aby im pomohla zmierniť dopad ekonomických problémov ako aj opatrenia na riešenie otázok bezpečnosti v postihnutých krajinách.

Komisár Mimica uviedol: “Náš nový záväzok pomôže krajinám postihnutým ebolou lepšie sa vysporiadať s mnohými problémami, ktoré z tejto krízy vyplývajú. EÚ je pevne bok po boku s ľuďmi z Guiney, Libérie a Sierra Leone. Musíme sa uistiť, že sa krajiny môžu rýchlo zotavi z tejto krízy a dostať sa späť na cestu udržateľného rozvoja.”

Zároveň dodal: “S celkovou podporou Guiney, ktorá bude trvať do roku 2020, budeme podporovať dôležité potreby ľudí. Prioritou je posilnenie systému zdravotnej starostlivosti, no zároveň musíme riešiť potreby rozvoja v širšom meradle.”

Spoločný podpis komisára Mimica s ministrom hospodárstva a financií, ktorým je v Guinei, Mohamed Diáre, vytvoril cestu pre financovania EÚ z tzv. 11. Európskeho rozvojového fondu na obdobie 2014-2020. Financovanie v tomto období predstavuje sumu vo výške 244 miliónov eur, ktoré majú byť zamerané na zdravie, mestské kanalizácie a právny štát.

Viac..  Zníženie dôchodkového veku a 780 eur pre nezamestnaných. Európska krajina plní volebné sľuby

 

O vik

Odporúčame pozrieť

Mimica

EÚ rokuje o novej partnerskej dohode so skupinou afrických, karibských a tichomorských štátov

Európska únia a skupina 79 krajín z Afriky, Karibiku a Tichomoria (krajiny AKT) začnú rokovania …