Domov / EKONOMIKA / Vyberanie peňazí z bánk máme pod kontrolou, uisťujú Gréci

Vyberanie peňazí z bánk máme pod kontrolou, uisťujú Gréci

grecko
PHOTO: Flickr.

ATÉNY – Situácia okolo odlevu bankových vkladov v Grécku je pod kontrolou. Grécka centrálna banka o tom informovala v nedeľu, pričom sa pokúsila upokojiť trhy pred blížiacimi sa voľbami v krajine. Grécke médiá v uplynulých dňoch informovali, že sa objavil významný odlev vkladov.

Tento odlev pritom súvisí práve s politickou neistotou, ktorú vyvolávajú predčasné voľby.

“Po správach o odleve vkladov z gréckych bánk grécka centrálna banka vyhlasuje, že situácia je úplne pod kontrolou,” uviedla banka.

“Grécka centrálna banka spoločne s Európskou centrálnou bankou vývoj starostlivo monitoruje a bude intervenovať v prípade, že to bude nevyhnutné,” povedala ďalej grécka centrálna banka.

Predčasné parlamentné voľby

Parlamentné voľby v Grécku sa uskutočnia 25. januára tohto roka. Prieskum verejnej mienky naznačuje, že v nich zvíťazí opozičná ľavicová strana Syriza.

Viac..  Koronavírus ovplyvňuje aj svetové ceny potravín, tvrdí SPPK

Vo voľbách proti sebe budú stáť konzervatívna strana premiéra Antonisa Samarasa Nová demokracia, ktorá prijala nepopulárne škrty v rozpočte, proti strane Syriza, ktorá chce úsporné opatrenia zrušiť.

Možný odchod Grécka z eurozóny

Pred pár dňami prišiel nemecký denník Bild s informáciou, že Nemci si vedia predstaviť odchod Grécka z eurozóny. V strehu okamžite zostali nielen trhy, politici, ale i samotná kancelárka Angela Merkel.

Gréci sa totiž netaja tým, že sa im šetriaci režim pochádzajúci z dielne Bruselu nepáči.“Aby bolo jasné každému, či už v Grécku, alebo v zahraničí. Len Gréci môžu rozhodnúť, len oni, Gréci majú kľúče od krajiny,” uviedol líder strany Syriza Alexis Tsipras.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Dombrovskis, Gentiloni

Od zavedenia eura zaznamenávame najdlhšie obdobie trvalého rastu. Tento trend má pokračovať

Európska komisia uverejnila hospodársku prognózu zo zimy 2020, podľa ktorej by malo európske hospodárstvo pokračovať …