Timothy Kirkhope. PHOTO: © European Union 2015

Udalosti vo Francúzsku možno zmenia cestovanie po EÚ, budeme viac sledovaní

Timothy Kirkhope. PHOTO: © European Union 2015
Timothy Kirkhope. PHOTO: © European Union 2015

Útoky na Charlie Hebdo výrazne zatienili prvé plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu v roku 2015. Tieto udalosti tiež podnietili politické odpovede na nové spôsoby riešenia radikalizácie osôb. Súčasťou odpovede je aj výmena informácií medzi bezpečnostnými agentúrami.

 “Mali by sme samozrejme podporovať naše bezpečnostné služby, podporovať zásady právneho štátu, mali by sme sa zaoberať kriminálnikmi a teroristami adekvátne, prísne a odhodlane,” povedal britský konzervatívec Timothy Kirkhope. Jan Philipp Albrecht zo Strany zelených zas hovorí: “Ocenil by som posilnenie polície, spravodlivosti a bezpečnostných agentúr, ktoré analyzujú lokálnu a regionálnu situáciu, aj ich prepájanie.”

“Nechápem, prečo ministri a niektorí politici v tomto Parlamente teraz požadujú systém, ktorý by uchovával zoznamy mien cestujúcich, pričom ide o úplne nevinné a nepodozrivé osoby, keď máme pomerne dosť informácií o podozrivých osobách, rizikových regiónoch či rizikových skupinách osôb,” vyjadril sa poslanec Albrecht k návrhu systému presunu údajov o cestujúcich v leteckej doprave.

Viac..  Eugen Jurzyca o stratégii z farmy na stôl: Je potrebné ju pozmeniť, inak nám môžu zdražieť potraviny

K otázke radikalizácie mladých ľudí Timothy Kirkhope povedal: “Neverím, že by to celé mohla spôsobiť jedna politická snaha či iniciatíva v jednom kúte sveta, ktorú by mladí pokladali za urážlivú. Z pohľadu veľmi mladých ľudí je to otázka v súvislosti so vzdelávaním, v súvislosti s toleranciou. Treba sa pozrieť na témy rasových vzťahov, vzťahov v komunite, aby sme zistili, či to v našich krajinách a mestách zvládame.”

Viac sa dozviete v priloženom videu:

 

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europsky parlament

Program týždňa v EP: Novinárska cena, klimatický právny predpis, eurofondy pre regióny

Europoslanci budú tento týždeň počas plenárneho zasadnutia hlasovať o európskom klimatickom predpise a fondoch na …