Anna Záborská na diskusii v Trenčíne. PHOTO: nasieuroposlanci.sk

Europoslankyňa Záborská: Keby Slovensku nič nehrozilo, načo by boli oponenti proti referendu?

Anna Záborská na diskusii v Trenčíne. PHOTO: nasieuroposlanci.sk
Anna Záborská na diskusii v Trenčíne. PHOTO: nasieuroposlanci.sk

V poradí siedme referendum od začiatku fungovania Slovenskej republiky je už niekoľko týždňov hlavnou témou búrlivých debát. K referendu o rodine sa vyjadrila aj europoslankyňa Anna Záborská na diskusii k referendu o rodine, ktorá sa konala v Trenčíne.

Je dôležité aby sa občania vyjadrili a podčiarkli, že nechcú aby sme menili naše zákony, že chceme aby ústava, zákon o rodine, zákon o vzdelávaní a ostatná legislatíva zostala v tom znení ako je dnes,” vyjadrila sa europoslankyňa Záborská na tému referenda, ktoré sa koná 7. februára.

“Manželstvo má v spoločnosti výnimočné postavenie, preto ho chránime. Nemá to nič spoločné s tým, či sa manželstvá rozpadávajú alebo sa nerozpadávajú. Štát neskúma či sa majú radi alebo nemajú, pretože vedia, že manželstvo je inštitútom, ktorý zabezpečuje aby spoločnosť prežila. Jedine spolužitie muža a ženy dokáže zabezpečiť chod spoločnosti,” povedala na diskusii v Trenčíne.

Viac..  Žilinská fakultná nemocnica hlási vyše 30 pozitívne testovaných zamestnancov

Ďalej pokračovala: “Viacerí hovoria, že načo treba toto referendum, že vykopávame otvorené dvere. U nás platia zákony, ústava, kde to čo hrozíme v týchto otázkach neplatí. Je tu ale obrovská opozícia proti týmto otázkam, na internetových sieťach, bohužiaľ aj vo verejnoprávnej televízii, aj v súkromných televíziách. Ja sa pýtam, keby Slovensku nič nehrozilo, tak načo by boli oponenti proti referendu? Keby súhlasili s tým, že naša legislatíva je dobrá, že ju netreba meniť, načo by vynakladali čas a finančné prostriedky na to, aby proti referendu išli?”

O vik

Avatar

Odporúčame pozrieť

Pollak

Peter Pollák: Najsilnejšia európska politická frakcia Európskeho parlamentu dnes prijala kľúčový pozičný dokument, týkajúci sa európskeho procesu inklúzie Rómov

Poslanecký klub Európskej ľudovej strany, najsilnejšej politickej frakcie Európskeho parlamentu schválil strategický kľúčový dokument z …