Za deň padlo na Ukrajine sedem civilistov a päť vojakov

ukrajina
PHOTO: Ilustračné Flickr.

KYJEV – Za posledné dni bolo na východe Ukrajiny v bojoch s proruskými separatistami zabitých sedem civilistov. Informovala o tom ruská agentúra Tass, ktorá sa odvoláva na úrady separatistov. Hovorca ukrajinskej armády Vladyslav Selezňov informoval, že v posledných bojoch padlo päť ukrajinských vojakov.

Hovorca ministerstva obrany samozvanej Doneckej republiky Eduard Basurin povedal, že v posledných dňoch padlo sedem civilistov a ďalších 44 sa zranilo, keď ukrajinská armáda ostreľovala tamojšie mestá. Najviac obetí údajne bolo v Donecku.

Štatistiky ukazujú, že situácia na východe Ukrajiny ďalej eskaluje. Od stredy prišli o život dvaja ukrajinskí vojaci a 18 sa zranili.

Útok na Debaľceve

Podľa armádnych zdrojov sa proruskí rebeli dvakrát pokúsili zaútočiť na ukrajinské pozície neďaleko mesta Debaľceve. Údajne ich odrazili.

Viac..  Európsky parlament schválil kontroverzný zákon pre odhaľovanie sexuálneho zneužívania detí na internete

V posledných dňoch povstalci útočia na Debaľceve, čo je dôležitý železničný uzol severovýchodne od mesta Doneck. Vládne jednotky mesto stále držia.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …