EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / EÚ podporí Ukrajinu, je to odpoveď na Mariupoľský útok

EÚ podporí Ukrajinu, je to odpoveď na Mariupoľský útok

Christos Stylianides
Christos Stylianides, eurokomisár pre humanitárnu pomoc a krízové opatrenia. PHOTO: Flickr.

Európska únia zvyšuje svoju humanitárnu pomoc na Ukrajine. Dôkaz solidarity prichádza ako odpoveď ostreľovanie Mariupoľu, pri ktorom zahynuli desiatky civilistov. Obyvatelia sú v dôsledku vysídlenia vystavení mrazu a problémom je aj nedostatočný prísun potravín. Európska komisia sa zaviazala, že zabezpečí humanitárnu pomoc vo výške 15 miliónov €. Toto vyhlásenie urobil Christos Stylianides, európsky komisár pre humanitárnu pomoc a krízové opatrenia, na návšteve Ukrajiny.

„Humanitárna kríza na Ukrajine je kritickejšia každým dňom a tento dodatočný balík pomoci EÚ má zásadný význam pre mnohých bojujúcich, aby prežili v drsných podmienkach,“ povedal Stylianides.

Zásoby budú určené najmä pre obyvateľov nedávno ostreľovaného Mariupoľa a blízkeho okolia. Ide o vodu, potraviny a teplé oblečenie, pričom má byť zabezpečené aj prístrešie a zdravotná starostlivosť. K tejto pomoci sa pripoja tiež členské štáty, ktoré poskytnú prostriedky vo výške 95 miliónov €. Spoločné operácie organizované Európskou komisiou a členskými štátmi budú zahŕňať tri nákladné lietadlá a nákladné vozidlá, ktoré zabezpečia 85 ton humanitárnych prostriedkov.

Viac..  Obyvatelia V4 hodnotia svoje krajiny zle. Myslíme si, že sme bezmocní

Doteraz bol na Ukrajine vysídlený takmer jeden milión obyvateľov, pričom mnoho utieklo do zahraničia. EÚ sa dlhodobo snaží o politické riešenie ukrajinského konfliktu. Tiež vyzýva Rusko, aby prestalo politicky, vojensky aj finančne podporovať separatistické útoky na východe Ukrajiny. Nateraz EÚ kvôli nespolupráci uvalila na Rusko sankcie.

O mon

Odporúčame pozrieť

Stylianides

EÚ predstavila nové plány na riešenie prírodných katastrof

Európska komisia predložila nové ambiciózne plány, ktoré majú Európe pomôcť posilniť jej schopnosť vysporiadať sa …

 • Skupina pomoci Nemezis

  Nemezis

  Dobrovoľnícka skupina pomoci.

  My sme členovia skupiny pomoci “Nemezis” ktorá je občianskym hnutím a zaoberá sa získaním finančných prostriedkov a poskytovaním pomoci všetkým legionárom a vojakom dobrovoľných-vojenských prápor a divízií na Ukrajine.

  Obraciame sa ku všetkým občanom Slovenska, pre ktorých Sloboda a Nezávislosť svojej krajiny vždy bola a bude hlavnou prioritou národa, aby nám pomohli v boji proti ruského agresora, ktorý zasahuje na základy suverenity našej krajiny teda porušoval
  všetky univerzálne humánne faktory, ktoré sú založené na priateľstve a vzájomnému porozumeniu medzi národmi.

  Sme skupina niekoľkých ľudí, ktoré každý deň vynaložia všetko úsilie, aby zabezpečili to, žeby naša krajina bola schopná tak rýchlo, ako je to možné zničiť nepriateľa,
  víťazoslávne ukončiť túto nebývalú vojnu a vrátiť všetky naše zeme rodnej Ukrajine.

  Ale bez vašej pomoci, bez podpory všetkých ľudí, ktoré stoja na stráže slobody a nezávislosti nielen svojej krajiny, ale aj celého sveta, to bude ťažko urobiť.

  Ešte pred rokom skôr sme boli presvedčení v našej bezpečnosti a nikdy nemohli sme
  si predpokladať, že problém príde od ľudí, s ktorými tisíc rokov sme delili svoj chlieb myslia ich svojim “bratským národom”. Toto poukazuje na to že mier bol vždy krehkým a môže ho zlomiť ktokoľvek a kedykoľvek.

  Teraz naša krajina prechádza cez najťažšiu skúšku. Každý deň Ukrajina krvou dokazuje svoje právo na nezávislosť a sebaurčenie, kde najviac rozhodujúcu úlohu v tejto vojne hrajú výhradne prápory a jednotky vytvorené z dobrovoľníkov. Presne tieto výhradne prápory a jednotky vytvorené z dobrovoľníkov sú vo všetkých kľúčových
  oblastiach a preberajú na seba najagresívnejší nepriateľský útok. A bohužiaľ, naše dobrovoľnícke jednotky existujú hlavne vďaka podpore svojho ľudu. Ak pádu naše legionári, naša elita, naše najlepšie synovia Otčiny padne posledná bašta odporu. A len jeden Boh môže vedieť kam sa budú pohybovať ruské tanky.

  Z tohto dôvodu žiadame o pomoc od ľudí z celého sveta, ktorí sú verní zásadám bratstva a ľudskosti, pomôcť v našej vojne za oslobodenie, pomôcť zničiť oheň, až kým jeho pýcha nie prehltla celu planétu.

  Vaša pomoc a podpora ukáže jednotu z Ukrajincami a nedovolí ruskému agresoru nové požiadavky na ďalšie monštruózne dobytie.

  Potrebujeme vašu podporu a pomoc.
  – Potreba v potravinách
  – Potreba vo veciach
  – Lekárska pomoc
  – Informačná pomoc
  – Materiálna pomoc
  !! V súčasnej dobe veľmi je potreba v finančných prostriedkoch na
  nákup nepriestrelných viest, termokamer, okuliare pre nočné videnie a
  helmy. !!
  Informácie EUR účtu našej skupiny pomoci:
  Beneficary: Soshnev Edward
  IBAN: UA 7030 5299000 414949 78338 16913
  Account: 414949 78338 16913
  Bank of beneficary: Privatbank,Swift code:PBANUA2X
  Intermediary Bank: Commerzbank AG Frankfurt Main Germany, Swift code: COBADEFF
  Correspondent Account: acc № 400 8867004 01
  Naša e-mailová adresa: pongroj@mail.ru

  Pre získanie viac informácií môžete nám vždy písať, aby sme vám mohli poskytnúť zoznam všetkých potrebných vecí, ktoré zbiera “Nemesis”.

  V naše vojenské obdobie my potrebujeme všetko. Len napíšte nám, a poveďte, ako môžete pomôcť, pravdepodobné to bude nutné, alebo potrebne pre nás.

  PS Priatelia, prepáčte, keď naše znalosti slovenčiny sú na nedostatočnej úrovni. Nie sme profesionáli, my sme obyčajní ľudia ktoré chcú zachrániť svoju krajinu pred
  zničením.
  Prosím šírte našu informáciu na ďalších on-line zdrojoch. To nám veľmi pomôže a to bude váš príspevok k nášmu víťazstvu nad nepriateľom.

  Mier vášmu domu, Priateľa.