Padajúce euro pomáha Rakúšanom a Nemcom: Alpy menia za Tatry

lyžiari
PHOTO: Flickr.

VYSOKÉ TATRY – Slovensko by sa mohlo stať novým lyžiarskym rajom. Dôvodom je nízka hodnota eura a cena služieb, ktoré robí zimnú dovolenku u nás atraktívnou pre väčšinu Európanov. Naše horské strediská sa postupne dostávajú na mapu turistov, ktorých prvou voľbou boli až doteraz Alpy.

Do Tatier chodí čoraz viac Rakúšanov a Nemcov. Tí sú ochotní vymeniť Alpy sa naše lyžiarske strediská.

Je prekvapijúce, že na Slovensku za jedno euro získajú podstatne viac služieb ako vo Francúzsku, Švajčiarsku alebo Rakúsku,”ozrejmuje Lenka Maťašovská, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Regiónu Vysoké Tatry.

V lete ich na Slovensko chodí pomerne dosť, no v zime dávali prednosť strediskám v Alpách. Zmenilo sa to hodnotou eura u nás a v okolitých krajinách.

Viac..  Za utorok pribudlo 84 prípadov. Minister Krajčí neodporúča plánovať si dovolenky na september

“Nemeckí turisti dlhodobo tvoria tretiu najväčšiu skupinu zahraničných návštevníkov Slovenska,” ozrejmil hovorca Slovenskej agentúry pre cestovný ruch Martin Šebesta.

Briti, Maďari, Rumuni

Necestujú k nám len Nemci. Vďaka spojeniu Poprad-Londýn chodí na Slovensko čoraz viac Britov. “Turisti získajú dobrú kvalitu služieb za primeranú cenu,” konštatuje Darina Bartková, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Regiónu Liptov.

Zimnú turistiku začínajú objavovať i Maďari či Rumuni. Tí si dovolenku v Alpách dovoliť zväčša nemôžu. “Slovensko je lacné oproti iným krajinám Európy, čo znamená, že môžu aj ušetriť,” dodáva analytik TRIM BROKER Ronald Ižip.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Chorvatsko

Počet Slovákov v Chorvátsku klesol o polovicu, v auguste ich prišlo do krajiny zatiaľ 24-tisíc

BRATISLAVA – Počet Slovákov dovolenkujúcich v turisticky vyhľadávanom Chorvátsku je tento rok nižší ako vlani. …