Konflikt na Ukrajine sa vojensky vyriešiť nedá, tvrdí Merkel

merkel
Angela Merkel, nemecká kancelárka. PHOTO: Flickr.

OTTAWA – Nemecká kancelárka Angela Merkel sa domnieva, že konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou nie je možné vyriešiť vojenskými prostriedkami.

Angela Merkel poskytla toto vyhlásenie na spoločnej tlačovej konferencii s kanadským premiérom Stephenom Harperom. Stretla sa s nim iba niekoľko hodín po rokovaniach s americkým prezidentom Barackom Obamom.

Proti dodávkam zbraní

Obama pri tej príležitosti uviedol, že uvažuje o predaji protitankových prostriedkov a ďalších obranných zbraní Ukrajine, avšak žiadne rozhodnutie v tomto smere doposiaľ nepadlo. Merkel sa postavila proti dodávkam zbraní Ukrajine, píše server CBC.ca.

“Dúfam, že budeme schopní vyriešiť tento konflikt diplomatickými prostriedkami, pretože vojensky sa vyriešiť nedá,” podotkla kancelárka.

Cesta Angely Merkel do Washingtonu a Ottawy nasledovala po rokovaniach, ktoré viedla minulý týždeň spoločne s francúzskym prezidentom Françoisom Hollandeom, s ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom v Kyjeve a ruskou hlavou štátu Vladimirom Putinom v Moskve.

Viac..  Slovensko splnilo všetky podmienky, žiada o 460 miliónov z Plánu obnovy

Pokrok? Uvidí sa

Všetci štyria predstavitelia by sa mali stretnúť v stredu v bieloruskom Minsku. “Za pár dní uvidíme, či dosiahneme nejaký pokrok, dodala Merkel.

Ak k nemu nedôjde, západní spojenci by mali koordinovať ďalšie kroky. “Mali by sme vynaložiť veškeré úsilie na to, aby sme našli diplomatické stanovisko,” zdôraznila.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Samit Európskej rady: Vojna na Ukrajine a jej hospodárske, sociálne a environmentálne dôsledky

V kontexte uplynulého samitu Európskej rady Európsky hospodársky a sociálny výbor prijal uznesenie Vojna na Ukrajine …