MDŽ sa bude tento rok v Parlamente niesť v duchu vzdelávania

zena
PHOTO: Ilustračné Flickr.

Emancipácia žien a dievčat prostredníctvom vzdelávania. Tak znie motto tohtoročného MDŽ v Európskom parlamente. Počas celého týždňa sa tu budú konať podujatia, na ktoré boli prizvaní i národní poslanci a novinári. Na otázku vzdelávania sa pozrieme s dvoch uhlov – hovoriť sa bude o prístupe k vzdelaniu v rozvojových krajinách i o tom, prečo majú Európanky menšie pracovné príležitosti a to i napriek tomu, že vzdelanie im rozhodne nechýba.

Štvrtok 5. marca – spoločná schôdza výboru pre práva žien a kultúrneho výboru

 Výbor pre práva žien (FEMM) a kultúrny výbor (CULT) organizujú vo štvrtok dopoludnia spoločnú schôdzu, ktorej témou je práve spomínaná emancipácia žien a dievčat prostredníctvom vzdelávania. Diskusiu otvorí podpredseda Parlamentu Dimitrios Papadimoulis (GUE/NGL, Grécko) a predsedať jej budú šéfky oboch výborov – Iratxe García-Pérez (S&D, Španielsko) a Silvia Costa (S&D, Taliansko). Ústredný prejav prednesie komisárka zodpovedná za rodovú rovnosť Věra Jourová a diskusie sa zúčastní i Hauwa Ibrahim, nositeľka Sacharovovej ceny za rok 2005, ktorá sa poslancom prihovorí prostredníctvom videokonferencie. Na spoločnú schôdzu boli pozvaní i viacerí národní poslanci.

Viac..  EÚ uplatnila opciu na ďalšie vakcíny Pfizer/BioNTech, v tomto roku dostane o 100 miliónov dávok viac

Streda 4. marca – seminár pre novinárov, konferencia o ženách v politike

Tlačové oddelenie Parlamentu organizuje v stredu počas celého dňa seminár pre novinárov na tú istú tému. Zúčastnení novinári tu budú môcť diskutovať s europoslancami i viacerými odborníkmi o emancipácii prostredníctvom vzdelávania, pracovných príležitostiach pre ženy v EÚ a tom, aké kroky je ešte potrebné podniknúť v rámci stratégie EÚ pre rovnosť mužov a žien.

V ten istý deň o 14:45 do 18:45 sa uskutoční konferencia o politickej účasti žien v krajinách západného Balkánu a v Turecku. Diskutovať sa bude o nízkom počte žien – političiek v prístupových krajinách.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

Michel, Sassoli, Leyen

Rusko zaradilo na sankčný zoznam aj predsedu Europarlamentu. Proti tomu sa rázne postavili najvyšší predstavitelia EÚ

Ruská federácia koncom uplynulého týždňa uvalila sankcie na ôsmich predstaviteľov Európskej únie, medzi nimi aj …