Kremeľ zverejnil nové fotografie prezidenta, hasí špekulácie o jeho stave

putin
Vladimír Putin, ruský prezident. PHOTO: Flickr.putin

MOSKVA – Kremeľ po špekuláciách o zdravotnom stave ruského prezidenta Vladimíra Putina zverejnil fotografie z jeho jednania. Taktiež ohlásil, že Putinova zrušená cesta do Kazaschstanu sa uskutoční v pondelok 16. marca. Zábery z Putinovej schôdzky podľa agentúry Reuters odvysielala aj ruská štátna televízia.

Fakt, že sa hlava Ruskej federácie približne týždeň neukázala na verejnosti a že odriekla návštevu Astany, vyvolal v médiách otázky o prezidentovom zdravotnom stave.

Mozgová mŕtvica

Jednou zo špekulácií bola aj mozgová mŕtvica, ktorú vraj Putin prekonal. Kremeľ tieto správy poprel s tým, že prezident je zdravý a že fámy sú následkom jarnej únavy novinárov.

Informácie k Putinovej schôdzke s predsedom Najvyššieho súdu Vjačeslavom Lebeděvom na webe Kremľu uvádzajú, že jednanie sa uskutočnilo v prezidentskej rezidencii Novo-Ogarjovo na predmestí Moskvy.

V roku 2012 Putin ohlásil, že sa bude snažiť toto sídlo na svoju prácu využívať častejšie, aby uľavil hustej moskovskej doprave. Dopravné uzávierky a obmedzenia súvisiace s presunom prezidentskej kolóny cestnú dopravu v hlavnom meste Ruska ešte viac sťažujú.

Viac..  Dnes sa v Banskej Bytrici konala oslava 76. výročia SNP. Všetci traja ústavní činitelia upozornili, že boj proti nacistickej ideológii sa neskončil

Na vrchole popularity

Novinári ruských štátnych médií sledujú hlavu štátu na každom kroku a tlačový odbor Kremľu väčšinou neváha o Putinových aktivitách vo veľkej miere informovať.

Putin je v Rusku na vrchole svojej popularity. Po anexii ukrajinského Krymu sa v očiach vlastencov stal národným hrdinom. teraz sa ale pred kamerami a objektívmi novinárov týždeň neobjavil, čo vyvolalo špekulácie o prezidentovom zdraví.

K šíreniu nepotvrdených informácií prispel aj fakt, že Putin zrušil schôdzku v kazašskej Astane s politickými partnermi Nursultanom Nazarbajevom a Alexandrom Lukašenkom. Moskva to nijako nevysvetlila, správy o Putinovej chorobe ale poprela.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O ram

Avatar

Odporúčame pozrieť

mimoriadna2

Navaľného otravu novičokom potvrdili ďalšie laboratóriá! Nemecko trvá na vysvetlení

V pondelok nemecká vláda oznámila, že špecializované laboratóriá vo Francúzsku a Švédsku potvrdili, že ruského …