Výzva pre doktorandov ohľadom národných identít


logostaz2EUROPEUM Institute for European Policy s finančnou podporou Visegrad Fund organizuje v dňoch 29. júna až 1. júla konferenciu “National Identities in Central Europe in the Light of Changing European Geopolitics 1918–1948” a momentálne je vyhlásený call for papers k tejto téme.

 

Príležitosť je pre PhD študentov a mladých postdocs, uzávierka na prihlášku abstraktu k paperu je 15. apríla pričom paper by mal odpovedať na jednu z otázok:

  • What is the role of history in contemporary political discourses?
  • How to teach history today?
  • Using innovative teaching practices (memory walks, digital platforms etc.) in history of V4 countries?
  • How to ask about the V4 identity, if any may be considered to be of historic and contemporary point of view?

Pracovný jazyk bude angličtina, keďže účastníci budú z celej V4, takže papery a abstrakty je potreba vypracovať v angličtine tiež.

10429219_10206612044884962_1505564793904703767_nBea Jablonická, koordinátorka hovorí pre Európske Noviny: “Otázky ohľadom národných identít je relevantné klásť aj v dnešnej dobe a to predovšetkým v medzinárodnom kontexte. Vyšehradský región nie je žiadnou výnimkou, kedy primárnou snahou by malo byť vyjasnenie vzniknutých národných mýtov a kultivácia verejnej debaty o tejto téme. Myslím si, že je obzvlášť dôležité zapojiť do diskusie mladých akademikov z tohto regiónu, ktorých inovatívne podnety a mladá výskumnícka dravosť pri reflektovaní minulosti, môžu výrazne prispieť k vytváraniu kolektívneho vedenia a to aj s presahom do vzdelávania.”

TU nájdite call na papers.

Pre spravodajský portál EuropskeNoviny.sk spracoval Miroslav Hajnoš.

O Miroslav Hajnoš

Odporúčame pozrieť

vlajky

Rozhodnutia EÚ ovplyvnia ďalší vývoj cien na energetických trhoch, ukazuje analýza ÚRSO

Od rozhodnutia Európskej únie bude záležať vývoj cien na energetických trhoch. Ako ďalej vyplýva z …