Záhada okolo smrti Janukovyčovho syna. Médiá ho pochovali

janukovyč
Viktor Janukovyč, zvrhnutý ukrajinský prezident. PHOTO: Flickr.

KYJEV/MOSKVA – O smrti mladšieho syna bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča pri nehode na ruskom jazere Bajkal informovali ukrajinské médiá. Záchranári v oblasti Bajkalu ale tvrdia, že nikto s takým menom tam nezahynul, ani nie je nezvestný.

Ukrajinské médiá priniesli informácie o tom, že sa Janukovyčov mladší syn v piatok utopil v jazere Bajkal, keď sa pod jeho autom prelomil ľad. Ruské ministerstvo o udalosti informovalo ale neuviedlo mená obetí.

Ako píše BBC skupina šiestich ľudí aj napriek zákazu vyšlo s mikrobusom na ľad na Bajkale. Päť ľudí sa podarilo zachrániť, vodič zahynul.

Podľa médií išlo práve o Janukovyča mladšieho. Hovorca bajkalských záchranárov ale trvá na tom, že nikto s takýmto priezviskom tam nebol.

Nestor Šufrych, ukrajinský poslanec, ale smrť Janukovyča mladšieho potvrdil “Bohužiaľ je to pravda,” cituje jeho slová BBC.

Viac..  Komisia zjednodušuje pravidlá štátnej pomoci kombinovanej s podporou EÚ

Vášeň pre autá

Viktor Janukovyč starší bol minulý rok zosadený z funkcie ukrajinského prezidenta a následne utiekol do Ruska. Odišli tam aj jeho synovia. Viktor Janukovyč mladší bol podľa ukrajinských médií známy svojou vášňou pre autá. Keď bol jeho otec prezidentom, kúpil si veľké množstvo luxusných vozidiel.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Korcok

Aké sú očakávania Washingtonu od slovenského predsedníctva v Rade EÚ?

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a splnomocnenec vlády SR pre slovenské predsedníctvo …