Prvý tripartitný sociálny summit novej Európskej Komisie


P027806000402-353081Minulý týždeň sa konal v Bruseli tripartitný sociálny summit. EU lídri a sociálni partneri sa počas summitu zamerali na pracovne miesta, rast a investičné priority pre Európu.

Účastníci sociálneho summitu diskutovali o analýze hospodárskej situácie členských štátov obsiahnutú v aktuálnych správach o jednotlivých krajinách, ktoré zverejnila Európska komisia. Ďalší bod boli nasledujúce kroky v rámci európskeho semestra ku koordinácii hospodárskej politiky, vrátane prípravy národných programoch, ktoré sa očakávajú v apríli. Na sociálnom summite sa tiež rokovalo o pokroku s investičným plánom pre Európu a o stanoviskách sociálnych partnerov na ostatné z hlavných politických iniciatív EÚ, ako je napríklad Energetická Únia.

Treba povedať, že toto bol prvý tripartitný sociálny summit od fungovania novej Európskej Komisie, ktorá sa ujala svojho mandátu v novembri 2014.  Vidíme, že EK nasleduje závery z EU High-Level konferencie z 5. marca o naštartovaný sociálneho dialógu. Mimochodom, táto konferencia reprezentuje 30 rokov po začatí európskeho sociálneho dialógu, EU High-Level konferencie  začiatok obnovenia partnerstva medzi sociálnymi partnermi a inštitúciami EÚ. Poukazuje na dôležitosť európskeho sociálneho dialógu pri riešení dnešných ekonomických a sociálnych problémov.

Viac..  Eurobarometer o športe a fyzickej aktivite: 45 % Európanov vôbec necvičí

Tlačová konferenciu a príhovor Bernadette Ségol, generálna tajomnícku EOK

O Miroslav Hajnoš

Odporúčame pozrieť

vlajky

Rozhodnutia EÚ ovplyvnia ďalší vývoj cien na energetických trhoch, ukazuje analýza ÚRSO

Od rozhodnutia Európskej únie bude záležať vývoj cien na energetických trhoch. Ako ďalej vyplýva z …